Partner serwisu Visa dla biznesu

Hakerzy wzięli na celownik klientów mBanku

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo#mBank
Opublikowano: 5 lipca 2019, 13:31 Aktualizacja: 8 lipca 2019, 10:12

mBank ostrzega klientów przed fałszywymi wiadomościami, za pomocą których oszuści starają się zainfekować komputer ofiary złośliwym oprogramowaniem.

mBank nie zmieni właściciela. Commerzbank rezygnuje ze sprzedaży

Hakerzy podszywają się pod mBank wysyłając fałszywe maile. Do wiadomości dołączony jest plik w formacie .DOCX, którego otwarcie może spowodować zainfekowanie komputera. Takie złośliwe oprogramowanie pozwoli oszustom na przejęcie kontroli nad naszym urządzeniem i pozyskanie danych do logowania do bankowości elektronicznej.

Poniżej przykładowa treść fałszywej wiadomości.

Oszuści podszywają się pod mBank

Oszuści podszywają się pod mBank

– Instalacja złośliwego oprogramowania może skutkować przejęciem przez cyberprzestępców kontroli nad Twoim urządzeniem, przesyłaniem do nich wpisywanych przez Ciebie danych (np. loginy i hasła do konta bankowych), wyświetlaniem fałszywych komunikatów, mających na celu wyłudzenie od Ciebie poufnych danych (np. kod SMS), i kradzież środków z Twoich kont bankowych – ostrzega mBank w komunikacie.

Bank przypomina, że nigdy nie wysyła maili zawierających linki do logowania do serwisu transakcyjnego – czyli takich, które kierują na stronę logowania mBanku. Klient nie jest też proszony o podanie danych osobowych w czasie logowania (chodzi przede wszystkim o takie informacje jak numer PESEL, numer dowodu, czy numer karty płatniczej).

No dobrze, a co w sytuacji, gdy uruchomiliśmy załącznik i obawiamy się, że mogliśmy paść ofiarą hakerów? mBank radzi aby jak najszybciej przeskanować komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Poza tym należy niezwłocznie zmienić hasło do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych, korzystając z innego komputera. Można także skontaktować się z mLinią pod numerem 801 300 800 lub 42 6 300 800.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

hakerzy-wzieli-na-celownik-klientow-mbanku