Partner serwisu Visa dla biznesu

HBO GO będzie droższe. Serwis podnosi ceny abonamentu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Technologie
Opublikowano: 22 października 2019, 08:00 Aktualizacja: 22 października 2019, 11:54

Już od 21 listopada wzrośnie cena abonamentu HBO GO. Użytkownicy będą musieli zapłacić 24,90 zł miesięcznie, a nie jak do tej pory 19,90 zł za miesiąc. Skrócono także czas trwania darmowego okresu próbnego.

Załóż konto w PKO BP i oglądaj HBO GO za darmo przez miesiąc

Z czego wynika ta podwyżka? HBO wyjaśnia, że jest ona spowodowana coraz większa ilością udostępnianych seriali i idącymi za tym wzmożonymi inwestycjami. Chodzi nie tylko o tworzenie własnych produkcji, ale także o kupowanie innych seriali. Pierwsza podwyższona opłata zostanie pobrana od użytkowników po 21 listopada.

HBO GO podnosi ceny abonamentu i skraca okres próbny

Niższe ceny HBO GO utrzymały się w Polsce przez zaledwie jeden rok. Przed obniżką abonament na platformie VOD kosztował aż 29,90 zł za miesiąc. Może obecny wzrost cen nie jest więc tak znacząca, jak można było się spodziewać? Możliwe, ale niestety to nie koniec złych informacji. HBO GO skróciło także czas trwania darmowego okresu próbnego. Od 21 października wynosi on już tylko 7 dni, a nie tak jak wcześniej 30 dni.

Warto odnotować także pozytywną zmianę. Na HBO GO wreszcie pojawiła się możliwość oglądania filmów i seriali w trybie offline. Brak tej funkcji był naprawdę irytujący. Serwis promuje obecnie takie produkcje jak „Katarzyna Wielka”, „Watchman”, „Spider-Man Uniwersum”, „Wampiry: Dziedzictwo”, czy „All American”. HBO GO znane jest również z takich klasyków jak „Gra o Tron”, czy „Czarnobyl”.

HBO GO to jeden z trzech znaczących amerykańskich serwisów VOD działających w Polsce. Rywalizuje z takimi graczami jak Netflix, czy Amazon Prime Video. Jeśli interesuje Was porównanie poszczególnych ofert, to odsyłamy do tekstu, w którym pochyliliśmy się nad tą kwestią. A Waszym zdaniem co warto wybrać – Netflixa, HBO GO, czy Amazon Prime Video?


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

hbo-go-bedzie-drozsze-serwis-podnosi-ceny-abonamentu