Klienci Hertz wynajmując samochody zyskają dostęp do nowych metod dokonywania płatności online, w tym Apple Pay w USA. Współpraca przewiduje, że Hertz skonsoliduje w Stripe obsługę płatności w należących do firmy punktach wynajmu samochodów w USA, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii.

Współpraca fintechu Stripe i Hertz przy obsłudze płatności

W komunikacie czytamy, że Stripe i Hertz przygotowały wspólnie plan rozwoju produktu, by sprostać konkretnym potrzebom dotyczącym obsługi płatności, w tym wydłużenie okna autoryzacji płatności za tygodniowe lub miesięczne wypożyczenia aut. Hertz rozszerza grupę klientów m.in. o turystów, osoby podróżujące służbowo i korzystające z ridesharingu. Firma działa również w Polsce.

W ramach współpracy Stripe wesprze Hertz w obsłudze płatności w następujących obszarach:

  • Rezerwacje dokonywane osobiście. W około 3 tys. punktów wynajmu Stripe Terminal stanie się podstawową platformą przyjmowania płatności przy pomocy terminali BBPOS WisePOS E. Terminal umożliwia integrację danych z punktów sprzedaży z centralnym systemem rezerwacyjnym Hertz.
  • Rezerwacje online. Stripe będzie przetwarzał płatności za wszystkie rezerwacje dokonane bezpośrednio poprzez strony internetowe i aplikacje Hertz, Dollar i Thrifty. Hertz skorzysta z API oraz z wysokich, także w godzinach szczytu, wskaźników zatwierdzania transakcji. Narzędzia płatności Card Account Updater oraz Adaptive Acceptance pomogą zwiększyć te wskaźniki oraz zmniejszyć liczbę nieuzasadnionych odmów przyjęcia transakcji.
  • Płatności z Apple Pay. W partnerstwie ze Stripe, Hertz umożliwi przyjmowanie płatności za wynajem samochodów w USA przez Apple Pay. Klienci będą mogli skorzystać z Apple Pay zarówno w aplikacji Hertz, jak i przy dokonywaniu rezerwacji na stronie internetowej Hertz.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że fintech Stripe zawarł umowę z inwestorami, która pozwoli pracownikom na spieniężenie swoich akcji. Dzięki temu wycena spółki ma wzrosnąć o 30% rok do roku – do poziomu 65 mld dolarów. Udziały pracowników wykupią Sequoia Capital oraz fundusz należący do Goldman Sachs – podaje Financial Times.