Od dzisiaj użytkownicy hive będą mieli możliwość dojechać na e-hulajnodze do miejsc pracy zlokalizowanych aż w Mordorze. Co więcej, z myślą o dojeżdżających z Dworca Zachodniego lub Placu Zawiszy, firma poszerzyła strefę również o teren Starej Ochoty i Woli.

hive poszerza strefę w Warszawie i Wrocławiu

Od zeszłego tygodnia e-hulajnogi hive można również spotkać w powiększonej strefie dostępności we Wrocławiu. Od lipca użytkownik aplikacji hive ma możliwość dojechać do często i chętnie uczęszczanego centrum handlowego Magnolia oraz Muzeum Współczesnego. Strefa została również rozszerzona na terenie Wielkiej Wyspy, umożliwiając dotarcie zarówno do Stadionu Olimpijskiego jak i pętli tramwajowej oraz autobusowej.  Co więcej, wrocławianie mogę teraz skorzystać z przesiadki w Strefie FAT, obejmującej ulicę Grabiszyńską.

Zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu pasażerowie mają do dyspozycji ponad 1 tys. pojazdów hive. Cena za wynajem e-hulajnogi to 2,50 zł opłaty startowej i 45 groszy za każdą minutę jazdy. Model Segway ES4, który stanowi podstawę floty hive, pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h. Spółka hive zwraca także uwagę na bezpieczeństwo, zalecając użytkownikom jazdę w kaskach, dostosowanie prędkości do warunków jazdy oraz pozostawianie hulajnóg w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Przy okazji wart przypomnieć, że już na jesieni hulajnogi hive będzie można wypożyczać w aplikacji Free Now (dawne mytaxi). Podobny manewr zastosował Uber, nawiązując współpracę z innym dostawcą elektrycznych jednośladów – Lime. Hulajnogi Lime można wypożyczać w aplikacji Ubera w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.