Partner serwisu Visa dla biznesu

Holenderski fintech Adyen nawiązuje współpracę z McDonald’s

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 23 grudnia 2019, 08:00 Aktualizacja: 23 grudnia 2019, 21:29

Holenderski fintech Adyen podpisał umowę o współpracy z McDonald’s. Na początek sieć restauracji wykorzysta platformę płatniczą Adyen w Wielkiej Brytanii – już w I kwartale 2020 roku.

Adyen otwiera biuro w Warszawie. Czas na ekspansje na polskim rynku

O sprawie napisał Bloomberg. Fintech z siedzibą w Amsterdamie przetwarza płatności dla takich gigantów jak Uber, Facebook, Spotify, Netflix, czy eBay. Obecnie Adyen jest wyceniany na 24 mld dolarów, co czyni go jednym z największych fintechów na świecie. Firma została założona w 2006 roku przez Pietera van der Doesa (zdjęcie powyżej). Ich główni konkurencji to Stripe i PayPal.

Fintech Adyen łączy siły z McDonald’s

McDonald’s wykorzysta platformę Adyen w trakcie obsługi zamówień jedzenia z poziomu aplikacji mobilnej. Płacąc za zamówione dania w aplikacji McDonald’s płatności będą dokonywane właśnie dzięki platformie holenderskiego fintechu. Docelowo partnerstwo obu spółek ma zostać rozszerzone także na inne rynki.

W samym 2019 roku dzięki dostawą jedzenia McDonald’s ma zanotować przychody w wysokości 4 mld dolarów – podają przedstawiciele firmy w komunikacie. Właśnie dlatego sieć restauracji planuje rozszerzać tego typu ofertę, wprowadzając ją na dodatkowe rynki. McDonald’s realizuje dostawy jedzenia także w Polsce, ale na razie tylko za pośrednictwem aplikacji Uber Eats.

Dla Adyen współpraca z McDonald’s to kolejne potwierdzenie ich mocarstwowych ambicji. Od czasu debiutu spółki na holenderskiej giełdzie w 2018 roku jej wycena wzrosła trzykrotnie – do poziomu 24 mld dolarów. Głównym konkurentem Adyen jest amerykański fintech Stripe, który od kilku miesięcy działa także na polskim rynku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

holenderski-fintech-adyen-nawiazuje-wspolprace-z-mcdonalds