Quick to nowy gracz na polskim rynku hulajnóg elektrycznych. Frima startuje w Gdańsku i Sopocie. Quick to nowy gracz na polskim rynku hulajnóg elektrycznych. Firma startuje w Gdańsku i Sopocie. W Warszawie zrobiło się tłoczono, ale w to nie zniechęca trójmiejskiego operatora, który w czerwcu planuje uruchomić swoją usługę również w stolicy. Dla odróżnienia, hulajnogi Quick cechuje kolor biały.

Straal dostarczy Qucik rozwiązanie płatnicze – bramkę do realizacji płatności oraz inne rozwiązania optymalizacyjne oferowane przez Straal. Dzięki nim użytkownicy Quick będą mogli bezpiecznie zapisać dane swoich kart w systemie i regulować opłatę za przejazdy w sposób automatyczny. System honoruje karty wszystkich wiodących organizacji. W razie potrzeby istnieje możliwość uruchomienia płatności za pomocą pa by link oraz BLIKA.

W Niemczech hulajnogi nie mogą jeździć po chodniku

Hulajnogi elektryczne szturmem podbijają serca Polaków. Wynajęcie urządzenia jest proste, wymaga tylko pobrania odpowiedniej aplikacji i rejestracji. Gorzej z umiejętnościami poruszania się po ulicach kierowców hulajnóg. Drugi problem to pozostawianie urządzeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych np. dachach budynków lub fontannach. Przy głębszej refleksji, wniosek może być tylko jeden – jest to problem pierwszego świata.

Rząd pracuje nad regulacjami, których zasadnicza część dotyczyć ma zmiany definicji kierującego hulajnogą. Obecnie uznawany jest on za pieszego, co jest oczywistym absurdem. Z drugiej strony, zakaz poruszania się po chodniku może ten biznes poważnie ograniczyć – takie przepisy wprowadzono w Niemczech, ale u naszego zachodniego sąsiada ma to większy sens ze względu na lepiej rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych.