Partner serwisu Visa dla biznesu

IKO ponownie najlepszą bankową aplikacją na świecie

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#PKO BP
Opublikowano: 18 lutego 2019, 10:27 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 14:59

IKO po raz kolejny zostało wybrane najlepszą bankową aplikacją mobilną przez brytyjski serwis Retail Banker International. Apka PKO Banku Polskiego pokonała takich gigantów jak JP Morgan Chase, Bank of America, czy Barclays. Klienci PKO mają łącznie już ponad 3,2 mln aktywnych aplikacji IKO, a bank posiada 25% udział w rynku bankowości mobilnej w Polsce.

IKO ponownie najlepszą bankową aplikacją na świecie

W dwóch największych sklepach z aplikacjami (Google Play, App Store) klienci wystawili IKO już ponad 300 tysięcy ocen, których średnia wynosi 4,8 na 5 możliwych gwiazdek. To już drugi rok z rzędu, w którym IKO okazało się lepsze od konkurencji. W zestawieniu wzięło udział 100 banków z całego świata.

To nie jedyne wyróżnienie dla aplikacji polskiego banku w ostatnich miesiącach. Pod koniec zeszłego roku w Lizbonie, podczas Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards 2018 aplikacja PeoPay została uznana za najlepszą innowację na świecie w 2018 roku. Zwycięzcy zostali wyłonieni spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całego świata na podstawie głosowania ekspertów.

Aplikacja IKO ponownie lepsza od konkurencji

IKO okazało się lepsze także od aplikacji takich banków jak Sberbank, Emirates NBD, czy Lloyds. W samym IV kwartale 2018 roku użytkownicy IKO wykonali z poziomu aplikacji ponad 28 milionów transakcji mobilnych. W tym samym okresie liczba klientów, którzy logowali się do banku wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego („mobile only”) sięgnęła już prawie 1,1 mln.

W 2019 roku IKO zostanie wzbogacone między innymi o mobilną autoryzację oraz możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej czy opłacenia parkingu. Bank pracuje też nad projektem „Talk to IKO”, który umożliwi sterowanie aplikacją, a w przyszłości także innymi usługami dodanymi, za pomocą głosu.

Od końcówki stycznia z poziomu IKO można także wspierać fundacje charytatywne w formie zlecenia stałego. Oznacza to, że co miesiąc na rzecz danej fundacji będzie przekazywana stała kwota, wskazana przez klienta. Użytkownicy mają do wyboru nie tylko 4 inicjatywy PKO Fundacji, ale mogą także wesprzeć dowolną organizację pozarządową.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

iko-ponownie-najlepsza-bankowa-aplikacja-na-swiecie