Wymiana innowacyjnych rozwiązań, networking, dedykowane sesje spotkań z innowatorami i prezentacja najlepszych startupów z regionu CEE – to atrakcje, które czekają na gości w Katowicach. Redakcja Fintek.pl jest patronem wydarzenia.

Czytaj także: Społeczeństwo bezgotówkowe – realny obraz niedalekiej przyszłości?

Dlaczego warto wziąć udział?

Podczas dwóch dni kongresu poruszone zostaną najbardziej aktualne problemy, z jakimi mierzy się branża fintech. Wzięcie udziału w Impact fintech’17 pozwoli odnieść swoje działania w stosunku do konkurencji i sprawdzić jak społeczność Fintech może w łatwy sposób tworzyć szybsze, bardziej wydajne i bardziej bezpieczne usługi finansowe.

Dołącz do grona uczestników kongresu, aby poznać nowe mechanizmy rynkowe, alternatywne formy płatności, formy zarządzania finansami osobistymi, nową generację bankowości online i wiele innych zagadnień z branży fintech.

Impact fintech’17 w liczbach:

 • 2 dni
 • 3 sceny
 • 10 ścieżek
 • 9 wydarzeń towarzyszących (side activities)
 • 1000+  uczestników
 • 150+ speakerów
 • 100+ partnerów
 • 6-7 grudnia 2017, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach

Najważniejsze ścieżki dla branży FinTech

 • Banking revolution

Przełom cyfrowy w sektorze bankowości osiągnął ogromną skalę. W dobie transformacji cyfrowej zarówno indywidualni klienci jak i duże przedsiębiorstwa uzyskały wiele nowych możliwości, wiąże się to jednak bezpośrednio z wieloma nowymi wyzwaniami i nowymi czynnikami ryzyka, zwłaszcza dla staromodnych instytucji bankowych.

W ciągu ostatnich kilku lat, znaczenie i pozycja niedrogich konkurentów z branży fintechowej zdecydowanie wzrosła, co poddaje próbie tradycyjnych graczy na rynku. To prawdziwy wyścig o to, kto najlepiej jest w stanie wypełnić oczekiwania klientów. Impact fintech’17 będzie okazją dla zaprezentowania szeregu innowacji bankowych opartych na najnowszych trendach i metodologiach w zakresie zaawansowanych analiz, otwartych platform, chmur obliczeniowych, technologii biometrycznych, pozyskiwania danych zewnętrznych, rozszerzonej inteligencji i wielu innych.

Potwierdzeni polscy speakerzy: Brunon Bartkiewicz ING Bank Śląski, Zbigniew Jagiełło i Szymon Wałach PKO Bank Polski, Michał Krupiński Bank Pekao, Cezary Stypułkowski mBank, Piotr Widacki BGŻ BNP Paribas, Paweł Widawski Związek Banków Polskich/Fintech Poland, Krzysztof Walenczak Société Générale, Bartosz Ciołkowski, Mastercard.

 • AI,  data & algorithm based innovation

Mimo iż technologia sztucznej inteligencji jest obecna w dyskursie już od dłuższego czasu, dopiero niedawno zaczęła ona stanowić nieodłączną część naszego życia codziennego. Jest tak zwłaszcza w dziedzinie usług finansowych, gdzie innowacje są w dużej mierze oparte i wspierane przez SI oraz rozwiązania z zakresu analizy danych. W przeciwieństwie do tradycyjnych instytucji finansowych o ustabilizowanej pozycji na rynku, sukces innowacyjnych przedsiębiorstw fintechowych opiera się w dużej mierze na zapewnieniu wyższej jakości obsługi klienta.

Prawdziwa personalizacja usług może natomiast zaistnieć jedynie dzięki efektywnemu gromadzeniu i analizie danych. Impact fintech’17 skupi się na omawianiu rozwiązań wdrażanych przez wiodące przedsiębiorstwa na rozwiniętych rynkach – zwłaszcza tych, które zapewniły ich użytkownikom przewagę konkurencyjną. Ponadto usłyszymy wystąpienia ekspertów branży, którzy zaprezentują rozmaite aspekty wykorzystywanych technologii ułatwiające m.in. ocenę kredytową czy wykrywanie nadużyć, czy też umożliwiające personalizację wiadomości przekazywanych klientom.

 • Payments

Sektor płatniczy rozwija się obecnie dość szybko, w dużej mierze dzięki przełomowym innowacjom pojawiającym się na rynkach globalnych. Mamy do czynienia z istotnym przełomem, gdzie coraz rzadziej korzystamy z płatności gotówkowych i kart płatniczych, a coraz częściej korzystamy z nowych opcji, takich jak płatności mobilne i portfele cyfrowe.

Wiele z oferowanych w tej chwili rozwiązań jest nie tylko wygodnych dla konsumentów i przedsiębiorców, ale, co ważniejsze, pozwala na stały rozwój działalności, wykształcenie lepszych sposobów utrzymania klienta i poszerzanie działalności o nowe rynki.

Impact fintech’17 pozwoli na prezentację nowych osiągnięć i dyskusję na ich temat, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa klienta, zarządzania finansami osobistymi czy analizy danych.

Potwierdzeni speakerzy: Bartosz Ciołkowski, Mastercard, Anna Kuzmina Yandex.Money, Martin Koppel Fortumo, Ante Kotarac AgentCASH

Pozostałe ścieżki to:

 • alternative finance & lending;
 • legal & regulatory;
 • distributed ledgers;
 • insurtech;
 • e-commerce;
 • cybersecurity;

Nie czekaj – zarejestruj się!

Rejestrować można się za pośrednictwem strony www.impactfintech17.com.

Bezpłatna wejściówka dla środowisk akademickich, administracji publicznej, NGO, mediów, startupów i społeczności startupowej. Wejściówki od teraz do 8.11 w najniższej cenie super saver.

 • super saver 22.09 -8.11
 • regular 9.11 – 30.11
 • late pass 01.12 – 7.12