Partner serwisu Visa dla biznesu

ING wprowadza nową usługę. W serwisie Aleo sprawdzicie swojego kontrahenta

Fintek
Fintek
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 13 stycznia 2020, 15:26 Aktualizacja: 14 stycznia 2020, 10:24

ING Bank Śląski poinformował o nowej usłudze dostępnej z poziomu serwisu Aleo.com. Profile firm zostały wzbogacone o dodatkowe informacje finansowe. Są one dostępne od ręki i bez opłat.

ING wprowadza nową usługę. W serwisie Aleo sprawdzicie swojego kontrahenta. Źródło: ING Bank Śląski

Platforma Aleo udostępnia szeroki zakres danych finansowych polskich spółek. Chodzi przede wszystkim o informacje ze sprawozdań finansowych – czyli między innymi przychody ze sprzedaży, zysk brutto czy suma aktywów. Tego typu usługa przyda się wtedy, gdy chcemy sprawdzić swojego kontrahenta przed rozpoczęciem biznesu.

Nowa usługa na platformie Aleo

Dokumenty finansowe firm zarejestrowanych w KRS są dostępne na platformie od 2017 roku. W 2019 roku, jako pierwsza platforma na rynku, Aleo.com umożliwiło w łatwy i przyjazny sposób wyszukiwanie i pobieranie elektronicznych sprawozdań spółek – wpisując wyłącznie jej nazwę lub NIP – bez konieczności rejestracji na platformie i bez opłat – wyjaśnia ING Bank Śląski w komunikacie.

Poza dokumentami finansowymi na Aleo.com można znaleźć także wiele innych informacji o firmie – dane rejestrowe (aktualizowane na bieżąco, pochodzące z oficjalnych źródeł takich jak CEIDG i KRS), opinie i oceny wystawiane przez klientów, powiązania kapitałowe i osobowe firm, a także informacje o ofercie i firmie dodane przez użytkownika. Informacje o każdej z firm znajdują się na jej indywidualnym profilu. Dostęp do tych informacji nie wymaga rejestracji w serwisie i jest bezpłatny.

W zeszłym tygodniu ING Bank Śląski udostępnił również możliwość sprawdzenia białej listy VAT z poziomu bankowości elektronicznej Moje ING. Tym samym podobną usługę oferuje już kilka banków – PKO BP, Bank Millennium, czy Bank Pekao.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-aleo-dokumenty-finansowe