ING nie jest pierwszym bankiem, który wprowadził takie rozwiązanie. Podobną usługę oferuje między innymi PKO Bank Polski. Firmę bez wychodzenia z domu można także założyć na stronie CEiDG.

Nowa funkcja dla klientów ING

Zarejestrowanie działalności gospodarczej w Moim ING ma być proste i intuicyjne. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy. Wniosek o otwarcie działalności w Moim ING umożliwia zdalne zarejestrowanie firmy w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEiDG)

– Firmę z ING może założyć osoba fizyczna, która jest użytkownikiem systemu Moje ING, ma ukończone 18 lat, jest rezydentem Polski, posiada polskie obywatelstwo i nie ma aktualnie zarejestrowanej działalności gospodarczej. Osoby, które nie są klientami banku mogą skorzystać z rejestracji po uzyskaniu dostępu do systemu Moje ING w dowolnym oddziale banku – czytamy w informacji prasowej.

W procesie zakładania firmy otwierany jest również rachunek bankowy, który zostanie aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności. Potwierdzenie klient otrzymuje SMS-em, po kilku godzinach od złożenia wniosku. A informację o nowej firmie np. NIP i REGON maile bezpośrednio z CEiDG.

Przy okazji warto przypomnieć o innym ciekawym wdrożeniu ING Banku Śląskiego. Od kilku dni klienci Śląskiego mogą obsługiwać aplikację Moje ING Mobile przy pomocy głosu – wykorzystując Asystenta Google. W ten sposób można na przykład zapytać o saldo, poprosić o podanie kodu BLIK, czy zlecić wykonanie szybkiego przelewu.

/Rafał Tomaszewski