Partner serwisu Visa dla biznesu

Załóż działalność gospodarczą w serwisie Moje ING

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 29 kwietnia 2019, 12:16 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:44

Klienci ING Banku Śląskiego mogą już założyć działalność gospodarczą z poziomu bankowości elektronicznej, bez wychodzenia z domu. Usługa jest bezpłatna.

Usługa mojeID dostępna drugim banku. Do PKO dołącza ING Bank Śląski

ING nie jest pierwszym bankiem, który wprowadził takie rozwiązanie. Podobną usługę oferuje między innymi PKO Bank Polski. Firmę bez wychodzenia z domu można także założyć na stronie CEiDG.

Nowa funkcja dla klientów ING

Zarejestrowanie działalności gospodarczej w Moim ING ma być proste i intuicyjne. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy. Wniosek o otwarcie działalności w Moim ING umożliwia zdalne zarejestrowanie firmy w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej (CEiDG)

– Firmę z ING może założyć osoba fizyczna, która jest użytkownikiem systemu Moje ING, ma ukończone 18 lat, jest rezydentem Polski, posiada polskie obywatelstwo i nie ma aktualnie zarejestrowanej działalności gospodarczej. Osoby, które nie są klientami banku mogą skorzystać z rejestracji po uzyskaniu dostępu do systemu Moje ING w dowolnym oddziale banku – czytamy w informacji prasowej.

W procesie zakładania firmy otwierany jest również rachunek bankowy, który zostanie aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności. Potwierdzenie klient otrzymuje SMS-em, po kilku godzinach od złożenia wniosku. A informację o nowej firmie np. NIP i REGON maile bezpośrednio z CEiDG.

Przy okazji warto przypomnieć o innym ciekawym wdrożeniu ING Banku Śląskiego. Od kilku dni klienci Śląskiego mogą obsługiwać aplikację Moje ING Mobile przy pomocy głosu – wykorzystując Asystenta Google. W ten sposób można na przykład zapytać o saldo, poprosić o podanie kodu BLIK, czy zlecić wykonanie szybkiego przelewu.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-bank-slaski-dzialalnosc-gospodarcza-ceidg