Partner serwisu Visa dla biznesu

ING Bank Śląski i startup Vooom stworzą nową aplikację

Fintek
Fintek
#Elektromobilność#ING Bank Śląski
Opublikowano: 22 listopada 2019, 09:00 Aktualizacja: 13 grudnia 2019, 16:19

ING Bank Śląski i firma Voom podpisały list intencyjny, na mocy którego będą rozwijać i promować innowacyjne rozwiązania dotyczące komunikacji w miastach – chodzi między innymi o elektromobilność i współdzielenie pojazdów.

ING Bank Śląski i startup Voom stworzą nową aplikację

Vooom to aplikacja mobilna, która ma ułatwiać szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. To wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery i transport publiczny na jednej mapie. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

ING Bank Śląski i Vooom nawiązują współpracę

Voom

W ramach współpracy z ING Bankiem Śląskim, startup Vooom dostarczy aplikację zbierającą na jednej mapie środki komunikacji miejskiej, taksówki i floty współdzielonej – samochody, hulajnogi elektryczne, rowery, ułatwiając użytkownikowi korzystanie z tych wszystkich środków transportu w danym mieście. W pierwszej kolejności z aplikacji będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy. Na dalszym etapie rozwoju, planowane jest udostępnienie platformy w innych miastach.

– Ochrona środowiska to istotna część zrównoważonego rozwoju, która stanowi ważny element długoterminowej strategii naszego banku. Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest elektromobilność, którą proaktywnie wspieramy i promujemy. Wierzymy, że współpraca z Vooom oparta o ideę współdzielenia pojazdów, również transportu publicznego, przyczyni się do upowszechnienia rozwoju elektromobilności w Polsce i zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

– Współpraca z ING to kolejny ważny krok w rozwoju Vooom. Wspólnie będziemy udoskonalać naszą aplikację, która z powodzeniem funkcjonuje w największych polskich miastach. Pracujemy nad skalowaniem platformy także na inne rynki. W zaledwie 6 miesięcy po debiucie Vooom został dostrzeżony jako ciekawe rozwiązanie w dziedzinie współdzielonej mobilności miejskiej –  dodał CEO w Vooom, Włodzimierz Łoziński.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ing-bank-slaski-startup-voom-stworza-nowa-aplikacje