Opcja płatności za parkowanie w aplikacji Moje ING mobile pojawiła się już kilka tygodni temu. Wtedy jednak po wybraniu odpowiedniego kafelka pole z wyborem płatności za parkowanie stawało się nieaktywne. Korzystać można było jedynie z opłat za przejazd autostradą (dzięki Autopay).

Płatności za parkowanie w aplikacji mobilnej ING Banku Śląskiego

Teraz ING Bank Śląski oficjalnie informuje o uruchomieniu nowego rozwiązania w swojej aplikacji mobilnej, wspólnie z fintechem moBiLET. Jak to działa? Po uruchomieniu apki na ekranie przed zalogowaniem należy dodać skrót „Mój Transport”, a następnie wybrać „Parkingi”. W kolejnym kroku konieczne będzie potwierdzenie aktywacji.

Następnie wyszukujemy miasto i strefę parkowania. Podajemy numer rejestracyjny auta, wybieramy rodzaj i czas postoju. Na koniec potwierdzamy zlecenie PIN-em do aplikacji. Należy pamiętać aby za szybę samochodu włożyć wydrukowaną wcześniej kartę parkingową lub kartkę z odręcznym napisem „moBiLET”.

Usługa jest dostępna w aplikacji Moje ING mobile w wersji 4.0.2 na telefonach Android i w wersji 4.0.0 na telefonach z iOS.