W efekcie na koniec roku portfel kredytów osiągnął poziom 104 mld zł. Oznacza to wzrost o 18%. Intencją Zarządu Banku jest wypłata dywidendy w wysokości ok. 30% zysku za ubiegły rok. ING Bank Śląski to 5 największy bank w Polsce pod względem aktywów. Wyprzedzają go tylko PKO Bank Polski, Bank Pekao, Santander Bank Polska (wyniki Santandera w Polsce można znaleźć tutaj) i mBank.

Rekordowy rok ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski ma już 1,8 mln aktywnych klientów bankowości mobilnej. Łącznie Śląski obsługuje 144 tys. kart HCE i Google Pay. Niedługo do tej grupy dołączą także karty dodawane w ramach Apple Pay, które jest dostępne w banku od stycznia 2019 roku. W minionym roku liczba przelewów wykonanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych w bankowości detalicznej wzrosła o 19 mln do ponad 63 mln – to wzrost o 44%. Liczba transakcji BLIKIEM osiągnęła w tym okresie poziom 13,5 mln. To czterokrotnie więcej niż w poprzednim roku. O zmianie zachowań i preferencji klientów świadczy również to, że wzrostowi transakcji elektronicznych towarzyszył 14% spadek wypłat gotówki w bankomatach i oddziałach.

ING Bank Śląski wspiera przedsiębiorców w zakresie przechodzenia na obsługę bezgotówkową. W zeszłym roku bank zainstalował łącznie 12,6 tys. terminali oraz przeprocesował 8 mln transakcji. Natomiast z bankowej bramki płatniczej imoje korzysta już ponad 300 sklepów internetowych, z czego 80 podmiotów oferuje płatności odroczone Twisto.

Liczba klientów detalicznych ING wzrosła w Polsce do 4,8 mln, co oznacza, że w 2018 roku bankowi przybyło 429 tys. nowych użytkowników. Powinno to dać Śląskiemu 4. miejsce na liście banków z największą liczbą klientów w Polsce (5. jest mBank).  W sumie ING obsługuje już 3,6 mln rachunków bieżących, co daje wzrost o 273 tys. kont w ciągu zeszłego roku.