Zmiana sposobu logowania do nowej wersji aplikacji, bardziej intuicyjna i przejrzysta szata graficzna oraz lepsza organizacja – to nowości jakie przynosi aplikacja ING Business. Bank chwali się, że jako pierwszy w Polsce wprowadził do aplikacji mobilnej technologię Flutter by Google.

W największym skrócie Flutter umożliwia budowanie natywnych aplikacji mobilnych na Androida i iOS jednocześnie (tak napisane aplikacje działają praktycznie tak samo na obu systemach). M.in. z tego względu Flutter nazywany jest technologią przyszłości i zdobywa coraz większe uznanie wśród programistów aplikacji. ING Bank Śląski jest jednym z pierwszych, który wykorzystał tę technologię do budowy „fintechowej” aplikacji. Fluttera wykorzystuje m.in. wyceniany na 10 mld USD challenger bank z Brazylii Nubank (największy fintech w Ameryce Łacińskiej z 12 mln klientów), a także eBay czy Groupon.

Radykalna przebudowa aplikacji

– Klienci biznesowi ING korzystają z aplikacji mobilnej ING Business od 2012 roku. Od tego czasu dokonaliśmy wielu modyfikacji, jednak ze względu na olbrzymie zmiany w przestrzeni internetowej i konieczność dopasowania do oczekiwań wymagających użytkowników – podjęliśmy decyzję o radykalnej przebudowie aplikacji. A zastosowanie nowoczesnej technologii Flutter by Google to nie tylko lepsze działanie aplikacji, ale też większa elastyczność i krótszy czas wprowadzenia zmian i aktualizacji dla naszych klientów – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za segment klientów biznesowych.

– Na tym etapie koncentrujemy się na dostarczeniu użytkownikom nowego technologicznie narzędzia – prostego, intuicyjnego, z nową szatą graficzną. Bo właśnie w nowej technologii dostrzegamy możliwości. Premiera odmienionej aplikacji to zarówno nowe otwarcie, jak i zapowiedź kolejnych zmian – dodał Michał Bolesławski.

ING Business dostępne jest w App Store i Google Play

  • nowy sposób logowania do nowej wersji aplikacji – podczas pierwszego logowania użytkownik zostanie poproszony o ustanowienie 6-cio cyfrowego kodu PIN, za pomocą którego będzie logował się do aplikacji mobilnej ING Business i autoryzował w niej przelewy;
  • nowa szata graficzna – organizacja informacji i nawigacja są bardziej przejrzyste, proste i intuicyjne;
  • lepsza organizacja – użytkownicy dysponują w większości znanymi już funkcjami, ale znacznie lepiej zorganizowanymi;
  • zastosowanie nowoczesnej technologii Flutter by Google – dzięki której nowe funkcje i usługi będą dostępne szybciej.