Na początku bieżącego roku ING Bank Śląski zainwestował w startup Vooom 1 mln złotych, nabywając tym samym pakiet mniejszościowy w wysokości 8%. Vooom to polska platforma MaaS (Mobility-as-a-Service – z ang. Mobilność jako Usługa), która integruje na jednej mapie wszystkie środki transportu współdzielonego, taksówki oraz komunikację publiczną.

ING i Vooom zaoferują nowe rozwiązania

Dzięki rozwiązaniom mobilnym w aplikacji Vooom powered by ING, pracownicy mogą nie tylko optymalizować wydatki na transport, ale mają także dostęp do alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Dodatkowym atutem jest planner podróży, który wskaże jak dojechać, zaproponuje kilka alternatywnych tras przejazdu różnymi środkami transportu: pojazdami na minuty oraz komunikacją miejską z uwzględnieniem przesiadek, np. z hulajnogi elektrycznej do autobusu, carsharingu czy skutera – czytamy w komunikacie.

– Kiedy rozpoczęliśmy pracę nad platformą do konsolidacji operatorów flot sharingowych, naszą intencją było wsparcie operatorów poprzez ułatwienie dostępu i budowę efektu skali. Po roku prac spotkaliśmy się na rynku ze startupem Vooom, który rozwijał podobny koncept. Odpowiedzialność społeczna i ekologiczna zrównoważonego transportu połączyła ING Bank Śląski i platformę Vooom – dlatego postanowiliśmy wspólnie działać w interesie zrównoważonego rozwoju, lepszego wykorzystania aktywów, budowy przyjaznych środowisku przyzwyczajeń i ograniczania wpływu człowieka na klimat – podkreśla Kazimierz Rajczyk, Dyrektor Zarządzający Sektorem Departamentu Energii, ING Bank Śląski.

Vooom szuka kolejnych partnerów

– Rozpoczynamy właśnie współpracę z pierwszymi pracodawcami, dla których idea Vooom jest bliska wyznawanym przez ich pracowników wartościami. Czekamy na kolejnych. Wprowadziliśmy także rejestrację bezpłatnych kont firmowych, które umożliwią zapewnienie zatrudnionym alternatywnych metod transportu w postaci Pakietów Mobilności, czyli elastycznych budżetów na przejazdy dla pracowników  – podkreśla Włodzimierz Łoziński, CEO w Vooom.

Z wyliczeń Vooom wynika, że przesiadka do pojazdów współdzielonych i rezygnacja z zaledwie jednego służbowego auta w skali roku może obniżyć koszty funkcjonowania firmy nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego też platforma otworzyła swoją aplikację dla wszystkich chętnych do współpracy operatorów pojazdów „na minuty” oraz proponuje swoje usługi dla pracodawców do końca tego roku bez żadnych opłat.

/RT