O tym, dlaczego banki poszukują rozwiązań w chmurze obliczeniowej możecie przeczytać w wywiadzie z Tomaszem Cybulskim, Product Managerem LiveBank w Ailleron. W rozmowie zapytaliśmy także między innymi o skutki transformacji chmurowej oraz o pozycję Polski w tym obszarze.

ING uruchamia aplikację biznesową w chmurze

Aplikacja wspierająca wszystkie procesy kredytowe w ING została pierwszą aplikacją, którą bank przeniósł do chmury obliczeniowej. Wykorzystuje ona setki reguł biznesowych, dzięki którym możliwa jest szczegółowa analiza danych, podjęcie decyzji dotyczących udzielenia kredytów oraz przygotowanie ofert, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

– Rozwiązania chmurowe w ING to jeden z kluczowych elementów strategii technologicznej, która zakłada powszechne wykorzystanie modelu multi-cloud, otwartych standardów oraz natywnych mechanizmów. Transformacja i migracja aplikacji biznesowych do chmury obliczeniowej są ważnym obszarem instytucji finansowych – niosąc wiele korzyści biznesowych, jak i technologicznych – mówi Sławomir Soszyński, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Tech i bezpieczeństwo IT.

– Przekłada się to nie tylko na zwiększenie elastyczności, szybkości reakcji na potrzeby naszych klientów czy skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek, ale także na skalowalność biznesu i bezpieczeństwo – dodaje Sławomir Soszyński.