TransferMate to irlandzka firma założona w 2010 roku. Fintech specjalizuje się w przelewach międzynarodowych dla biznesu i zbudował pokaźne portfolio licencji płatniczych z całego świata. Obecnie TransferMate oferuje  swoim klientom dostęp do 117 walut w 145 krajach. Po inwestycji holenderskiego banku wycena spółki podskoczyła do poziomu 350 mln euro.

Duża inwestycja ING. Bank wykłada 21 mln euro na akcje fintechu TransferMate

ING to kolejny bank, który zainwestował w TransferMate. Wcześniej fintech pozyskał 30 mln euro od irlandzkiego Allied Irish Banks, które ma przeznaczyć na dalszą ekspansję – między innymi na rynek USA, Kanady, Australii i do kolejnych krajów europejskich. Natomiast fundusze pozyskane od ING mają pomóc spółce w wejściu na rynki Azji i Pacyfiku.

Oficjalna współpraca ma rozpocząć się w 2019 roku. Bank udostępni API TransferMate wszystkim klientom korporacyjnym i MŚP. Korzystanie z nowych narzędzi ma zmniejszyć koszty przelewu i przyśpieszyć przepływ środków po stronie biznesowych klientów ING, którzy wysyłają lub odbierają pieniądze zza granicy.

Wspólnie z bankami, fintechami i firmami IT TransferMate zbudował bardzo szeroką sieć licencji płatniczych, które zapewniają niższe koszty transakcji, mniej formalności i szybszy transfer środków. W efekcie klienci banku mogą mieć wrażenie, że wykonują proste przelewy lokalne – czytamy na stronie TransferMate.

Bank zapewnia, że rozwiązanie ma być dostępne dla wszystkich klientów korporacyjnych i MŚP, więc wypada mieć nadzieję, że API TransferMate jak najszybciej zostanie udostępnione przedsiębiorcom z Polski.