Kolejne maszyny pojawią się wkrótce przy następnych dwóch placówkach sieci – Auchan Łomianki oraz Auchan Warszawa Jubilerska. Lodówkomaty pozwalają na bezpieczne przechowanie i odbiór żywności, napojów oraz mrożonek zamówionych przez Internet w Auchan Direct – czytamy w komunikacie.

Lodówkomaty InPostu dostępne dla klientów Auchan

– Od dłuższego czasu byliśmy technicznie w pełni gotowi na wprowadzenie na rynek Lodówkomatów – pilotażowe programy prowadziliśmy już od 2018 roku – jednak część spożywcza rynku e-commerce w Polsce nie była odpowiednio rozwinięta. Nadejście pandemii koronawirusa dynamicznie zmieniło nawyki konsumenckie, a sklepy musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, w której wszyscy obecnie funkcjonujemy. W kontekście pandemii, odbieranie artykułów spożywczych w Lodówkomatach czy w dostawie pod drzwi oraz produktów niespożywczych w Paczkomatach jest doskonałą opcją dla konsumentów – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zakupy w Lodówkomatach można odbierać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Maszyny posiadają trzy zakresy temperatury – zwykła, lodówka i zamrażarka. Można do nich zamawiać warzywa, owoce, nabiał, mrożonki, chleb, torty, ciasta, kosmetyki czy artykuły farmaceutyczne. O Lodówkomatach InPostu pisaliśmy już w lipcu zeszłego roku, kiedy to spółka ogłaszały plany ekspansji swoich nowych urządzeń.

Kilka tygodni temu InPost wprowadził także inną ciekawą usługę pozwalającą na odbiór i nadawanie dokumentów urzędowych w Paczkomatach. Na początek z takiego rozwiązania mogą skorzystać mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, ale już niedługo ma się ono pojawić w kolejnych miastach.