Instagram wprowadza nową funkcję. Coś czego nie ma Snapchat

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Instagram
Opublikowano: 18 stycznia 2018, 15:44 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 20:08

Rywalizacja Instagrama ze Snapchatem trwa w najlepsze. Odkąd Evan Spiegel nie zgodził się na sprzedaż swojej firmy Markowi Zuckerbergowi, właściciel Facebooka postanowił pokazać Snapchatowi gdzie jego miejsce. Kupił malutki Instagram i rzucił wyzwanie Spieglowi. Teraz Instagram wprowadza nową funkcję, która pozwoli na publikowanie postów zawierających sam tekst.

O sprawie donosi The Next Web. Serwis dostrzegł nową funkcję już w grudniu zeszłego roku, kiedy to zaczęła się pojawiać u mieszkańców Japonii. Teraz stopniowo trafia także na smartfony Europejczyków. Nie wiadomo jednak kiedy funkcja Type trafi do wszystkich użytkowników.

Czytaj także: Jakie zagrożenia niesie za sobą aplikacja Google Art?

Type – nowa funkcja w Instagram Stories

Od momentu wspomnianej różnicy zdań Instagram postanowił przejąć biznes Evana Spiegla. Dobrym przykładem może być wprowadzenie funkcji Instagram Stories, która była jawną kopią My Story ze Snapchata. Chodzi o wrzucanie ulotnych treści, czyli tego z czego słynie Snapchat.

W odróżnieniu do większości portali społecznościowych treści publikowane na Snapchacie są ulotne i po jakimś czasie znikają z serwisu. To co jednym wydawało się bez sensu, wśród innych znalazło uznanie. Dlatego tą drogą postanowił pójść także Zuckerberg.

Czytaj także: Snapchat ma problem z alkoholem

Teraz za pomocą Instagram Stories będzie można też publikować posty, na których znajduje się wyłącznie tekst. Funkcja nosi nazwę „Type”. Wybieramy kolor tła, rodzaj czcionki i gotowe – tekst można opublikować. Tak jak na powyższym filmiku. Jest to na pewno ciekawe rozwiązanie i przede wszystkim coś, czego nie ma Snapchat. Dlatego otwiera się szansa na zdobycie nowego segmentu rynku i przy okazji zerwanie z łatką serwisu, który niemal wszystko kopiuje po firmie Evana Spiegla.

W tym miejscu warto też przypomnieć o nowej polityce Facebooka, który postanowił uciąć zasięg firmom, promującym się na serwisie. Teraz na pierwszym miejscu mają być treści publikowane i udostępniane przez znajomych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Facebook obcina zasięgi. Posty znajomych na pierwszym miejscu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

instagram-wprowadza-nowa-funkcje-cos-czego-snapchat