W lutym pisaliśmy, że Instagram testuje nową funkcję. Zmiany były niewielkie, ale możliwe, że spotkały się z negatywnymi reakcjami ze strony użytkowników, bo przedstawiciele aplikacji potwierdzili, że wycofują je z apki. O sprawie informuje serwis The Verge.

Alertów już nie będzie

Do lutego tego roku na Instagramie można było zobaczyć, że ktoś robi screena tylko w tzw. direct messege. Jeśli użytkownik wysłał komuś zdjęcie bądź wiadomość tekstową w wiadomości prywatnej, a dana osoba zrobiła zrzut ekranu – w konwersacji wyświetlał się komunikat. W lutym twórcy Instagrama zaczęli testować nową funkcję na pewnej części użytkowników, dzięki której użytkownik próbujący po raz pierwszy zrobić screena na insta stories otrzyma wiadomość „Następnym razem, gdy zrobisz zrzut ekranu lub nagranie ekranu, osoba, która publikuje insta stories, będzie to widzieć”.

Dziś przedstawiciele apki potwierdzili, że wycofują testowanie tej funkcji. Nadal pozostanie opcja zobaczenia kto widział nasze insta stories – wystarczy, że przesuniemy palcem w górę i będziemy widzieć konkretnych użytkowników. Instagram wprowadza ostatnio wiele zmian, żeby jak najlepiej dopasować się do swoich klientów. Tydzień temu poinformowaliśmy Was o tym, że już niedługo będzie można obejrzeć film na Instagramie. Aplikacja wprowadza zmiany i oferuje wrzucanie materiałów video trwających nawet godzinę. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

/Asia Stankiewicz