Aktuariat, sztuczna inteligencja i InsurTech to trzy pojęcia, które łączy insurtech Quantee. Polski startup może pochwalić się dwoma osiągnięciami w ostatnich miesiącach.

Po pierwsze startup dostał się do piątej edycji prestiżowego programu akceleracyjnego Plug & Play w Monachium. Program trwał kilka miesięcy i przygotowywał innowacyjne firmy z rynku europejskiego do współpracy z największymi ubezpieczalniami i firmami reasekuracyjnymi. Partnerami programu jest szereg wiodących firm z sektora ubezpieczeń wliczając w to m.in. Generali, VIG czy Swiss Re.

Po drugie, Quantee pozyskało ostatnio 4 miliony złotych dotacji na rozwój swojego produktu stosującego algorytmy wyjaśnialnej sztucznej inteligencji w wycenie produktów ubezpieczeniowych oraz innych procesach ryzyka w departamentach aktuarialnych. Dzięki dodatkowym środkom prace badawcze i rozwojowe nad dalszym ulepszaniem produktu ActuAI znacznie przyspieszą i obejmą opracowanie autorskich algorytmów niedostępnych w innych rozwiązaniach na rynku.

Najbardziej zainteresowani usługą są zagraniczni ubezpieczyciele

– Jesteśmy w trakcie ekscytującej, ale też trudnej drogi, aby zrewolucjonizować procesy aktuarialne w firmach ubezpieczeniowych na całym świecie. Wstępne wyliczenia wskazują, że wdrożenie ActuAI pozwoli firmom ubezpieczeniowym uzyskać korzyści liczone w milionach euro dzięki większej precyzji modeli oraz automatyzacji – komentuje Dawid Kopczyk, CEO Quantee.

– Już teraz obserwujemy duże zainteresowanie naszymi rozwiązaniami, zarówno na rynku polskim, jak również wśród ubezpieczycieli z Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii – dodaje Mateusz Gintrowski, Chief Growth Officer.

Quantee Sp. z o.o. jest pierwszą firmą w Europie oferującą wyspecjalizowane rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych z obszaru Actuarial Data Science. Quantee intensywnie rozwija również innowacyjną platformę ActuAI służącą do automatyzacji i poprawy efektywności procesów aktuarialnych i wyceny ubezpieczeń z wykorzystaniem uczenia maszynowego i wyjaśnialnej sztucznej inteligencji.

/Fintek.pl/LP/Informacja prasowa