Lemonade to firma, która oferuje ubezpieczenia domu lub mieszkania. Teraz dodatkowe środki zostaną wykorzystane na dalszy rozwój aplikacji i zagraniczną ekspansje. Oprócz Softbanku w Lemonade zainwestowały także Google, Sequoia Capital i General Catalyst.

Czytaj także: Bank zamknął konto za handel kryptowalutami. Czy Bitcoin jest nielegalny?

Lemonade z dużym dofinansowaniem

Lemonade powstała w połowie zeszłego roku – na początku oferując ubezpieczenia mieszkańcom Nowego Jorku. Ze względu na duże zainteresowanie rozpoczęto działalność także w innych miastach USA.

Firma w swojej aplikacji wykorzystuje machine learning i sztuczną inteligencję. Klient najczęściej rozmawia z czatbotami na Messengerze, ale oczywiście ma także możliwość kontaktu z ekspertem – również online.

Dzięki temu cały proces zakupu polisy ograniczony jest do minimum. W razie wystąpienia szkody zgłaszamy ją także za pomocą aplikacji – łącząc się z konsultantem za pomocą kamerki w smartfonie.

Luźniejsze i bardziej przystępne podejście do klienta stale zyskuje na popularności. Zaczęło się od fintechowych startupów, poprzez banki, a teraz trend ten dotarł także do branży ubezpieczeniowej. InurTech zaczyna pomału zrywać z łatką ubogiego krewnego FinTechu, a w ubezpieczenia inwestuje coraz więcej firm.

Dobrym przykładem może być tutaj niedawny start platformy Play Ubezpieczenia. Polisy są oferowane w sześciu kategoriach: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Dom i Rodzina, Smartfon, Podróże i Sport, Motoryzacja. Jest to na pewno interesujący kierunek dla firm telekomunikacyjnych, ponieważ w ten sposób mogą zmonetyzować potężne bazy danych na temat klientów. Więcej o Play Ubezpieczenia można przeczytać tutaj – Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową.

Co prawda w Polsce nie ma zbyt wielu rozwiązań takich jak Lemonade – czyli wykorzystujących sztuczną inteligencję do optymalizacji zakupu ubezpieczeń. Natomiast sam fakt, że duże firmy działające nad Wisłą inwestują w ubezpieczenia może być optymistycznym sygnałem, zwiastującym nadchodzącą insurtechową rewolucję.