ING jest otwarty na współpracę z fintechami. To dla nas możliwość skorzystania ze stworzonych przez nich rozwiązań technologicznych. Zmieniające się oczekiwania i zachowania naszych klientów powodują, że na bieżąco poszukujemy nowych modeli współpracy na rynku.  W naszej strategii kładziemy nacisk na automatyzację procesów oraz digitalizację oferty. Takie podejście pozwala nam szybko i elastycznie oferować nowe rozwiązania i doskonalić obecne usługi – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej.

PayKey – dzięki nim zapłacisz nawet przez Messengera!

Mikrofatkoring w ING Banku Śląskim

– Wprowadzając do naszej oferty innowacyjne rozwiązanie jakim jest mikrofaktoring, wspieramy naszych klientów w prowadzeniu biznesu. Nowa usługa pozwala im utrzymać płynność finansową, swobodnie dysponować swoimi środkami i rozliczać się z kontrahentami w dogodnym terminie dodał wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Ogromnie cieszy nas fakt, że łącząc doświadczenie ING Banku Śląskiego i nasze nowatorskie spojrzenie na finanse przedsiębiorstw możemy wspólnie zaproponować naprawdę wyjątkową ofertę, która nie tylko likwiduje zatory płatnicze, ale również wpływa na szybszy rozwój mikro i małych przedsiębiorstw, a  co najważniejsze pozwala im być zawsze o krok przed konkurencją – powiedział Marcin Pasenik, prezes inviPay.com.

Oferta jest skierowana do klientów prowadzących działalność gospodarczą od minimum 12 miesięcy. Ze strony www.ingbank.pl/male-firmy/kredyty-i-pozyczki/mikrofaktoring. klient zostaje przekierowany na stronę spółki, gdzie się rejestruje i podpisuje umowę. Wpływające faktury są dołączane i rozliczane przez system inviPay. Klient może rozliczyć pojedyncza fakturę, a nie jak w typowym faktoringu cały pakiet. Dzięki temu kontrahenci mogą skorzystać z dłuższych terminów płatności, a klient nie musi blokować swoich środków.

Niezapłacone faktury? Ten startup uwolni Twoje fundusze

FinTech i banki

inviPay.com –  to nagrodzony w 2016 roku fintech wykorzystywany przez małe i średnie firmy do optymalizacji ich przepływów pieniężnych, oparty na zaawansowanej technologii. Przedsiębiorca jednym kliknięciem może wypłacić pieniądze z faktur sprzedaży, wydłużać terminy płatności faktur zakupu czy finalnie płacić fakturami sprzedaży za zakupy. Wszystko dostępne online bez żadnych stałych kosztów.

Jest to kolejny dowód na to, że banki i startupy wcale nie muszą być wrogami. Takie spojrzenie na sprawę coraz częściej odchodzi do lamusa. Dominuje pogląd, że współpraca pomiędzy FinTechami i wielkimi instytucjami jest po prostu nieunikniona. Powinniśmy się cieszyć, w końcu w ostatecznym rozrachunku zawsze korzysta na tym klient.

Na dowód tych słów można przypomnieć niedawne rozpoczęcie współpracy pomiędzy PKO BP, a startupem ZenCard. Dzięki połączeniu sił klienci banku mogą korzystać z wirtualizacji kart lojalnościowych.