Invipay zajmuje się faktoringiem online. Od jakiegoś czasu po rynku krążyły wiadomości, że w spółce nie dzieje się najlepiej. Postanowiliśmy to zweryfikować u źródła, dlatego przesłaliśmy pytania do zarządu Invipay.

Oświadczenie Invipay S.A

Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że firma w dniu 28 lutego zawarła umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Gwarancyjnym S.A. NFG to również firma zajmująca się e-faktoringiem.

„W odpowiedzi na zadawane pytania jako zarząd spółki Invipay S.A. pragniemy Państwa poinformować, iż spółka w dniu 28 lutego 2019 roku zawarła umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Gwarancyjnym S.A. we Wrocławiu, na mocy której klienci Invipay S.A. będą mieć możliwość uzyskania dostępu do nowych produktów oferowanych w ramach zawartego porozumienia. Osiągnięte porozumienie jest pierwszym krokiem do budowy rozszerzonej oferty stworzonej dla potrzeb naszych klientów.”

Z informacji uzyskanych przez Fintek.pl wynika także, że firma nie znajduje się w stanie upadłości. Trwa restrukturyzacja, której celem jest wyprowadzenie firmy na prostą.

Faktoring online dla przedsiębiorców to ważna część sektora fintech, która w ostatnich latach zyskała na popularności. Jednym z głównych problemów mikro i małych przedsiębiorstw są zatory płatnicze i długie okresy płatności. Faktoring online jest odpowiedzią na te bolączki. Na polskim rynku działa już kilka firm, które oferują szybki proces sfinansowania wystawionych faktur. Niemniej, rynek chociaż perspektywiczny, wciąż jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju.