Produkty, w które inwestorzy najchętniej inwestują na Mintos to pożyczki osobiste, zabezpieczone pożyczki samochodowe oraz pożyczki krótkoterminowe. Najczęściej są to pożyczki z gwarancją wykupu. Aż 76% inwestorów wybiera inwestycje poprzez narzędzie Auto Invest, specjalnie stworzone dla inwestorów Mintos, pomagające w dywersyfikacji portfela inwestycyjnego.

Mintos posiada obecnie ponad 74 000 zarejestrowanych na platformie inwestorów indywidualnych z ponad 70 krajów, którzy mogą inwestować w pożyczki blisko 50 firm z 23 krajów, w tym 10 z Polski.

W Polsce spółka działa od połowy 2017 r. i zgromadziła do tej pory na swojej platformie ponad 3 800 polskich inwestorów indywidualnych, których liczba rośnie najszybciej spośród wszystkich krajów na Mintos (wzrost o 34% w tym roku). Według wolumenu inwestycji, Polska jest jednym z pięciu największych rynków na platformie Mintos.

Mintos doceniony przez 74 tysiące inwestorów z całego świata

-Inwestycja na Mintos to dobry sposób dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, który doceniany jest już przez ponad 74 tysiące inwestorów na całym świecie. Do tej pory, czyli w ciągu 3,5 lat naszej działalności, inwestorzy zarobili dzięki inwestycjom na naszej platformie już 21,5 mln EUR. Naszym zadaniem i misją jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału na świecie, dlatego wciąż rozwijamy naszą działalność dołączając nowe firmy, inwestorów oraz intensywnie inwestując w rozwój samej platformy. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej polskich inwestorów dołącza do Mintos. Polska jest obecnie najszybciej rosnącym krajem pod względem przyrostu inwestorów, co oznacza, że polscy inwestorzy poszukują alternatywnych rozwiązań oraz dalszej dywersyfikacji swojego portfela inwestycyjnego – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający spółki AS Mintos Marketplace.

-Widzimy też, że inwestorzy obecni już na Mintos chętnie zapraszają swoich znajomych na platformę, co oznacza, że mają do nas zaufanie. Specjalnie dla nich prowadzimy akcje „Zaproś znajomych”, dzięki którym obecni inwestorzy mogą otrzymać dodatkową premię inwestycyjną zapraszając do inwestowania na naszym rynku nowe osoby. Widzimy, że dzięki takim akcjom wzrost inwestorów na naszym rynku jest o wiele szybszy – dodał Martins Sulte.

/Mintos