Bank poinformował klientów o zapowiadanych zmianach w regulaminie i nowych funkcjach w aplikacji mobilnej. Poza funduszami inwestycyjnymi mBank będzie promował mobilną autoryzację, ustawiając ją jako domyślną formę potwierdzania transakcji wszystkim użytkownikom aplikacji.

Fundusze inwestycyjne i mobilna autoryzacja w aplikacji mBanku

Od 29 sierpnia w aplikacji mBanku pojawi się możliwość zakupu i sprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych. Co ciekawe bank kupi dla klienta tyle jednostek na ile wystarczy pieniędzy na rachunku – jeżeli zabraknie środków, to dyspozycja nie zostanie odrzucona w całości. Wcześniej kupowanie jednostek funduszy inwestycyjnych było dostępne jedynie z poziomu serwisu transakcyjnego mBanku.

mBank będzie także stawiał na mobilną autoryzację, czyli potwierdzanie transakcji z poziomu aplikacji mobilnej (zamiast kodów przesyłanych SMS-em). Mobilna autoryzacja zostanie ustawiona jako domyślna forma potwierdzania transakcji od 24 września 2018 roku. Natomiast po odinstalowaniu aplikacji mBank przywróci autoryzację za pomocą kodów SMS.

To kolejne nowości w aplikacji mobilnej mBanku. Wcześniej w apce pojawiła się możliwość ustalania tymczasowych limitów transakcji. Funkcja ta przydaje się na przykład w okresie wzmożonych zakupów. W aplikacji można tymczasowo podnieść lub obniżyć limit kwoty na wydatki danego dnia. Nie trzeba potem pamiętać o przywróceniu stanu wyjściowego – aplikacja zrobi to sama o północy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Tymczasowa zmiana limitu transakcji w aplikacji mBanku.