Partner serwisu Visa dla biznesu

iPhone SE 2 zadebiutuje na początku 2020 roku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Apple#iPhone
Opublikowano: 14 października 2019, 13:31 Aktualizacja: 14 października 2019, 15:24

Zgodnie z prognozami ekspertów długo wyczekiwany iPhone SE 2 trafi do sklepów już w I kwartale 2020 roku. Jego cena w Stanach Zjednoczonych ma oscylować w granicy 399 dolarów. Smartfon będzie dostępny w trzech kolorach – szarym, srebrnym i czerwonym.

Takie informacje podał Ming-Chi Kuo, czyli jeden z najlepiej poinformowanych analityków wypowiadających się o produktach Apple. Przewidywana cena nowego „taniego iPhone’a” jest identyczna, jak ta w przypadku iPhone’a SE z 2016 roku. Wtedy został on wyceniony w Polsce na nieco ponad 2,1 tys. złotych w wersji z 16 GB pamięci. Wiele wskazuje na to, że teraz możemy spodziewać się podobnej ceny.

Ile będzie kosztował iPhone SE 2?

Zgodnie z najnowszymi informacjami iPhone SE 2 ma być wyposażony w układ A13, czyli ten sam, który obecnie jest sercem iPhone’a 11. Nowy model będzie posiadał 3 GB RAM-u i ma pojawić się w sklepach w I kwartale 2020 roku. Kuo podaje, że iPhone SE 2 będzie dostępny w dwóch wersjach – z 64 GB i 128 GB pamięci wewnętrznej (chociaż wcześniejsze doniesienia mówiły tylko o jednej wersji z pamięcią 128 GB). O sprawie pisze serwis MacRumors.

Smartfon będzie dostępny w trzech kolorach: szarym, srebrnym i czerwonym. iPhone SE 2 nie będzie posiadał 3D Touch, co nie powinno zaskakiwać, ponieważ to rozwiązanie zniknęło już z najnowszych produktów Apple. Design nowego modelu ma być podobny do tego, który prezentuje sobą iPhone 8.

iPhone SE 2 ma pełnić rolę nowego taniego smartfona Apple, w którą obecnie wcieliła się wspomniana „ósemka”. iPhone 8 w obecnej dystrybucji Apple kosztuje około 2,2 tys. złotych. To całkiem niezła cena w porównaniu do najnowszych telefonów z „nadgryzionym jabłkiem” – iPhone 11 Pro to wydatek rzędu 5 tys. złotych, a za budżetowego iPhone’a 11 R trzeba zapłacić około 4 tys. PLN. Oznacza to, że przeciętny Polak na najnowszego iPhone’a musi pracować ponad miesiąc, ale w tym czasie nie może jeść, ani pić.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

iphone-se-2-zadebiutuje-na-poczatku-2020-roku