Partner serwisu Visa dla biznesu

Co Bank Millennium zyskał na przejęciu Euro Banku? Są pierwsze wyniki finansowe

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Millennium
Opublikowano: 29 lipca 2019, 10:53 Aktualizacja: 6 sierpnia 2019, 17:05

W pierwszej połowie 2019 roku Grupa Banku Millennium zarobiła 334 mln złotych. To pierwsze wyniki finansowe po przejęciu Euro Banku w maju bieżącego roku. W sumie Bank Millennium ma już 1,1 mln klientów mobilnych.

Poranna awaria w Banku Millennium

– Bank Millennium skutecznie realizował strategię przyspieszonego wzrostu organicznego – sprzedaż pożyczek gotówkowych osiągnęła rekordową wartość 2 mld zł (+31% r/r), a kredytów hipotecznych 1,9 mld zł (+18% r/r). Wolumen depozytów detalicznych wzrósł o 11% (33% r/r licząc z Euro Bankiem), natomiast depozyty biznesowe o 16% r/r. Liczba aktywnych klientów indywidualnych wzrosła o 110 tys. (233 tys. w ciągu ostatnich 12 miesięcy) – czytamy w komunikacie Millennium.

Pierwsze wyniki finansowe Banku Millennium po przejęciu Euro Banku

– Skonsolidowany zysk netto Grupy Banku Millennium, po uwzględnieniu wyników przejętego w ostatnim dniu maja Euro Banku, wyniósł w 1 połowie 2019 roku 334 mln zł i był o 4% niższy od zysku osiągniętego w 1 połowie 2018 roku. Istotną pozycją jednorazową obniżająca zysk, wynikającą z konsolidacji z Euro Bankiem, była dodatkowa, zgodna ze standardem IFRS9 rezerwa w wysokości 81 mln zł (65 mln zł netto) na portfel Euro Banku. Gdyby pominąć tę pozycję, 27 mln zł nadzwyczajnego zwrotu podatku za 1 kwartał oraz przyjmując równy na cały rok rozkład składki na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków BFG, znormalizowany zysk netto wyniósłby 411 mln zł – wyjaśnia bank.

Załóż konto w Banku Millennium

Bank Millennium ma już ponad 1,9 mln aktywnych klientów detalicznych. Z bankowości elektronicznej korzysta już 1,5 mln osób, a z aplikacji mobilnej i mobilnego Millenetu 1,1 mln. Od początku roku otwarto 237 tys. nowych rachunków bankowych, w czym największy udział miało Konto 360°. Przy okazji warto przypomnieć o nowościach wdrożonych w aplikacji Banku Millennium – na przykład o integracji z systemem Autopay, pozwalającym na automatyczne płatności za autostrady.

Grupa podzieliła się także informacjami na temat bankowości mobilnej Euro Banku. Według stanu na 30 czerwca 2019 r. z aplikacji  korzystało 40,2 tys. użytkowników „mobile only”. Klienci za pośrednictwem aplikacji mobilnej założyli ponad 11 tys. lokat i wykonali blisko 2 mln transakcji.

Otwórz konto w Banku Millennium


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

jak-duzo-bank-millennium-zyskal-na-przejeciu-euro-banku-sa-pierwsze-wyniki-finansowe