– Kontomatik jest pierwszym w Europie TPP posiadającym licencję AIS, dzięki czemu możemy zaoferować dostęp do danych z rachunku bankowego. Nie jest to jedyna rzecz, którą robimy. Dodatkowo wzbogacamy dane o labeling oraz budowę modeli scoringowych, opartych o dane transakcyjne – mówi Dominik Wolski, VP business development w fintechu Kontomatik.

Fintech Kontomatik stawia na otwartą bankowość

– Planujemy przede wszystkim rozszerzyć naszą działalność w zakresie open bankingu o wprowadzanie importu wielokrotnego. Chodzi o możliwość dostępu do rachunku czterokrotnie w ciągu jednego dnia, w ciągu 90 dni. Stawiamy także na dalszy rozwój na kolejnych rynkach i prawdopodobnie wprowadzenie licencji PIS (ang. payment initiation service) – dodaje Dominik Wolski.

W trakcie prezentacji na Fintech Brunch #4 przedstawiciele Kontomatika opowiadali między innymi o potencjale usługi AIS, czyli informacji o rachunku. Okazuje się, że takie rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystywane także poza sektorem finansowym – od budowlanki, po rynek wynajmu mieszkań.

Całą rozmowę z Dominikiem Wolskim można obejrzeć i przesłuchać poniżej. Zachęcamy także do zapoznania się z relacją z Fintech Brunch #4. Znajdziecie tam podsumowanie wszystkich wystąpień.