Revolut praktycznie w każdej swojej informacji prasowej podkreśla, że jest najszybciej rosnącym fintechem w Europie. Obecnie z usług Revoluta korzysta ponad 7 mln użytkowników z tego 750 tysięcy w Polsce. Stefan Bogucki, PR & Community Manager w Revolucie podczas Fintech Brunch #3 wyjaśnił na czym polega sukces tego brytyjskiego fintechu.

Usługa musi być satysfakcjonująca dla użytkowników

Revolut w dużej mierze bazuje na poleceniach samych użytkowników. W tym roku fintech wprowadził też system premiowy, dla osób, które polecą usługę znajomym. Jednakże zdaniem Boguckiego nie byłyby one skuteczne, gdyby usługa nie spełniała oczekiwań klientów.

Duże zaangażowanie, liczne partnerstwa i wykorzystanie social mediów – to fundamenty marketingu fintechów. Jednakże za tym wszystkim musi iść dopracowana i przynosząca satysfakcję usługa.

Revolut ma ambitne plany. Fintech niedawno otworzył biuro w Singapurze. Planuje też ekspansję w USA. Aplikacja Revoluta już dziś umożliwia nie tylko szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, ale także inwestowanie w amerykańskie spółki giełdowe. Revolut prawdopodobnie niebawem wprowadzi do aplikacji także ofertę pożyczek.

Relacja z Fintech Brunch #3 dostępna jest tutaj.