PKO BP zapowiedział nową wersję iPKO już kilka tygodni temu. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie techniki RWD, dzięki czemu serwis dostosuje się do ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlany. Nowe iPKO zastąpi poprzednią mobilną wersję serwisu, tak zwane iPKO lajt.

Nowa wersja iPKO do PKO BP

Ekran startowy iPKO zyskał nowy, bardziej intuicyjny układ. Pojawiło się także odświeżone menu. Dzięki technice RWD serwis automatycznie dostosuje się do ekranu urządzenia. Przykładowo jeżeli korzystamy z iPKO na komputerze zobaczymy konta jedno pod drugim. Jeśli zalogujemy się z poziomu smartfona rachunki pojawią się obok siebie i będziemy mogli przesuwać je palcem.

W ostatnich operacjach na koncie oprócz operacji zrealizowanych, zobaczymy też odrzucone i anulowane. Odświeżony serwis PKO BP zawiera takie sekcje jak Start, Płatności, Moje Produkty, Oferta, Usługi, Moje Sprawy, czy Wiadomości.

W nowej wersji iPKO znajdziemy jeszcze kilka funkcji, które na razie nie dostosują się do ekranu naszego smartfona, czy tabletu. Chodzi między innymi o sekcję kart, lokat, aplikacji IKO i Ustawienia. PKO BP zapewnia, że z czasem dostosuje wygląd całego serwisu do nowego układu.