Do tej pory posiadacze rachunku w Śląskim mogli wpłacać środki tylko we wpłatomatach swojego banku. Dzięki rozszerzeniu współpracy z Planet Cash sieć dostępnych wpłatomatów dla klientów ING zwiększyła się do 1,1 tys. urządzeń w całym kraju.

Klienci ING mogą wpłacać pieniądze w bankomatach Planet Cash

Urządzenia Planet Cash z funkcją wpłaty oznakowane są jako „bankomat + wpłatomat”. Znajduje się na nich również naklejka z informacją o bankach, dla jakich obsługuje wpłaty.

Wpłata na konto nie jest obciążona prowizją i można jej dokonać przy użyciu karty debetowej lub kodu BLIK. Dodatkowo w tych samych wpłatomatach można zasilić swoją kartę przedpłaconą. Najbliższy wpłatomat znajdziecie na stronie ING Banku Śląskiego lub w aplikacji mobilnej.

Na marginesie warto dodać, że ING Bank Śląski może się poszczycić jedną z największych baz klientów mobilnych (pomimo ostatnich awarii). Zgodnie z raportem PR News za III kwartał 2018 roku w tym okresie Moje ING mobile posiadało 1,1 mln aktywnych klientów mobilnych. Bank zanotował też największy wzrost nowych użytkowników – o 334 tys. w porównaniu do II kwartału 2018. Liderem pozostała aplikacja IKO od PKO Banku Polskiego, a drugie miejsce zajęła apka mBanku.

Natomiast jeżeli chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów, to przypomnijmy, że od około miesiąca środki można wypłacać także przy użyciu Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Trzeba jednak znaleźć bankomat z funkcją zbliżeniową, których wciąż nie ma zbyt wiele na polskim rynku – szczególnie poza dużymi miastami. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.