Partner serwisu Visa dla biznesu

JP Morgan otworzy oddział w Polsce

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 1 września 2017, 11:44 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:20

Wszystko wskazuje na to, że amerykański JP Morgan otworzy niedługo swój oddział w Warszawie. Takie informacje potwierdził dzisiaj minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

JP Morgan uruchomi JPM Coin. To zagrożenie dla Ripple

JP Morgan Chase to największy bank w USA i jeden z największych holdingów finansowych na świecie. Aktywa banku to 2,5 biliona USD.

Czytaj także: Rekordowy sezon dla finansów polskich klubów piłkarskich

JP Morgan otworzy oddział w Polsce? Morawiecki potwierdza

Businnes Insider donosi, że na dzisiejszym spotkaniu minister Morawiecki potwierdził, że na 99,9% jeden z bardzo dużych banków chce ulokować swoją siedzibę w Polsce. Wicepremier liczy też, że w przeciągu 5-7 lat Amerykanie stworzą ponad 20 tysięcy miejsc pracy.

Już na początku sierpnia Puls Biznesu pisał o zarejestrowaniu w Polsce spółki JP Morgan Poland Services. Jeżeli połączymy te fakty z wypowiedzią ministra Mateusza Morawieckiego, to faktycznie wygląda na to, że pojawienie się tego potężnego banku nad Wisłą to tylko kwestia czasu.

Czytaj także: Amerykanie też chcą mieć swojego BLIKA. Rusza system Zelle

W 2016 roku JP Morgan zatrudniał ponad 250 tysięcy pracowników na całym świecie. W USA należy to tak zwanej bankowej Wielkiej Czwórki, razem z Bank of America, Citigroup i Wells Fargo. W liczbie aktywów JP Morgan przewyższa tylko kilka azjatyckich banków – kilka z Chin i jeden z Japonii.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

jp-morgan-otworzy-oddzial-polsce