W tym celu JP Morgan wykorzystuje aplikację Confirm (nie mylić z fintechem Coinfirm), dzięki której banki mogą zażądać informacji o koncie beneficjenta transakcji i otrzymać odpowiedź w czasie rzeczywistym. Po zweryfikowaniu informacji płatność może zostać przesłana za pomocą globalnego systemu rozliczeniowego banku JP Morgan – PayDirect.

Blockchain w banku JP Morgan

Według JP Morgan wykorzystanie blockchainu powinno zmniejszyć liczbę odrzuconych lub zwróconych transakcji spowodowanych niezgodnościami w szczegółach płatności. Obniży to koszty zarówno dla banku wysyłającego, jak i odbierającego przelew.

Confirm to jedna z najnowszych aplikacji na blockchainowej platformie od JP Morgan – Liink. Obecnie rozwiązanie jest testowane przez 12 tajwańskich banków przy przelewach do Indonezji za pomocą wspomnianego PayDirect.

JP Morgan stworzył nową sieć płatniczą w oparciu o blockchain w 2020 roku – chodzi właśnie o platformę Liink. Ma ona przeciwdziałać opóźnieniom w płatnościach międzynarodowych i pozwolić rywalizować z fintechową konkurencją. Chodzi o firmy pokroju Wise (dawniej TransferWise).