11 grudnia 2018, 10:00:Konferencja Central European Digital Payments - Warsaw 2018 - Hotel Novotel Warszawa Centrum,Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa, Polska

JPMorgan rozpoczął testy nowej platformy blockchainowej

JPMorgan rozpoczął testy nowej platformy blockchainowej

JPMorgan rozpoczął testy swojej nowej platformy blockchainowej. Ma ona zoptymalizować proces emisji instrumentów finansowych, m.in. papierów dłużnych.

Bank JPMorgan już w październiku złożył zgłoszenie patentowe, zaraz po tym, jak ogłosił plany pilotowania przetwarzania płatności międzybankowych. Płatności te miałyby być realizowane za pomocą Quorum – open-sourcowym blockchainie, który stworzony został przez JPM . O sprawie informuje serwis Finextra.

Blockchainowe rozwiązanie od JPMorgan

Nowy projekt JPMorgan Chace & Co. powstaje we współpracy z Narodowym Bankiem Kanady, Pfizerem – potentatem farmaceutyki oraz Goldman Sachs Asset Management – częścią odpowiedzialną za zarządzanie funduszami. Testy platformy odbyły się między innymi przy współpracy z Kanadyjczykami.

– Nowe rozwiązanie poprawi jakość obsługi klienta, skracając czas – od tygodni do godzin – oraz koszty związane z rozwiązywaniem opóźnień w płatnościach. Pozwoliło to nam ponownie przemyśleć, jak ważne informacje mogą być pozyskiwane i wymieniane między bankami globalnymi – komentuje sprawę Emma Loftus, dyrektor ds. płatności globalnych i wymiany walut dla JPMorgan Treasury Services. Mimo, że projekt był już gotowy w październiku, to zgłoszenie patentowe dopiero teraz zostało opublikowane przez Urząd Patentowy USA. Zawiera systemy i metody stosowania rozproszonych ksiąg rachunkowych dla płatności sieciowych, a także mówi o uzgodnieniach w zakresie wymiany finansowej.

Technologia blockchain i rynek kryptowalut wciąż zyskuje na popularności, a nowych rozwiązań na rynku jest coraz więcej. Dziś pisaliśmy o Nexo – fintechowej firmie, która udzieli pożyczek w krypto. Użytkownicy mogą uzyskać pożyczkę na podstawie ich aktywów kryptowalut, jednocześnie zachowując prawo własności do waluty. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.