OpenInvest powstało w 2015 roku i obecnie jest wspierane przez fundusze Andreessen Horowitz, Y Combinator i QED. Firma udostępnia narzędzia pozwalające doradcom na monitorowanie wpływu inwestycji swoich klientów na środowisko.

JPMorgan inwestuje w segment ESG

Po zakończeniu akwizycji marka OpenInvest pozostanie na rynku i zostanie zintegrowana z usługami JPMorgan w zakresie wealth management. Finansowe szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

JPMorgan planuje połączyć rozwiązania ESG od Open Invest z narzędziami oferowanymi przez fintech 55ip. Spółka została niedawno przejęta przez amerykański bank i udostępnia usługi w zakresie strategii inwestycyjnych. JPMorgan zamierza wykorzystać możliwości ESG i model działania 55ip, tak aby dostarczać klientom strategie inwestycyjne, które będą efektywne i jak najbardziej neutralne klimatycznie.

Banki coraz aktywniej rozwijają swoją działalność w segmencie ESG (ang. environmental, social and corporate governance). Takie przykłady znajdziemy także na polskim rynku. Kilka tygodni temu BNP Paribas nawiązał współpracę z Doconomy, umożliwiając klientom mierzenie swojego śladu węglowego i wpływu na środowisko.

Swoją strategię ESG na lata 2021-2024 niedawno ogłosił także Bank Pekao.

Z kolei z danych Greenpeace i WWF wynika, że sektor finansowy w Wielkiej Brytanii emituje więcej CO2 niż całe Niemcy. To daje do myślenia.