Ogólnie Revolut ma już ponad milion klientów na całym świecie. Firma poinformowała o tym w listopadzie zeszłego roku. Warto dodać, że twórcy aplikacji nie inwestują w reklamę, a promocja ograniczona jest do wystąpień na konferencjach i tak zwanego marketingu szeptanego – użytkownicy sami reklamują rozwiązanie wśród znajomych.

Czytaj także: Zły okres dla Apple. Wykryto kolejną bombę tekstową

Kto korzysta za aplikacji? Na czym Revolut zarabia?

Ponad 500 tysięcy użytkowników to osoby z Wielkiej Brytanii, a 150 tysięcy z Francji. 60 tysięcy klientów pochodzi z krajów bałtyckich, a po 50 tysięcy z Niemiec i Irlandii. Dodatkowo około 200 tysięcy użytkowników to obywatele innych krajów europejskich. 42% klientów Revolut to osoby pomiędzy 25 a 35 rokiem życia – to dane z listopada 2017. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut ma już ponad milion użytkowników.

Podczas wspomnianej konferencji padło pytanie o model biznesowy Revolut – konkretnie na czym firma zarabia? Biceika nie chciał pokazać wyników, ale stwierdził, że główne dochody będą czerpane z oferty Premium. Revolut zmienia się w aplikację „all in one” – poza płatnościami zagranicą i wymianą walut można w niej także kupić kryptowalutę, ubezpieczyć siebie lub telefon, a nawet zaciągnąć kredyt.

Było też śmiesznie – Biceika powiedział, że liczba użytkowników z Polski jest problematyczna, bo Polacy często trafiają do jednego zbioru z klientami z Singapuru, przez podobieństwo flag. Na szczęście firma porządkuje swoją bazę, więc podane dane są jak najbardziej wiarygodne.

Revolut stara się także o zdobycie europejskiej licencji bankowej. Zgodnie z komunikatem z listopada 2017 firma spodziewa się jej uzyskania jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut też chce zostać bankiem.