Serwis proponuje restauracjom partnerskim ograniczenie liczby pojazdów napędzanych paliwem i zastąpienie ich środkami transportu przyjaznymi środowisku, takimi jak e-bikes (na zdjęciu powyżej) czy e-scooters. Serwis oferuje partnerom mocno opłacalne warunki takiej zmiany. Już w zeszłym roku Pyszne.pl informowało o wyborze zaprojektowanych w Holandii rowerów ze wspomaganiem elektrycznym na potrzeby własnej sieci dostaw.

Czytaj także: Marnujemy jedzenie na potęgę. Przeciętny Polak traci 2 tys. zł rocznie. Jak je odzyskać?

Ekologiczne dostarczanie posiłków

Zadecydowała ekologia, sprawność przemieszczania się w godzinach szczytu, łatwość znalezienia miejsc do parkowania o każdej porze. E-bikes okazały się bezkonkurencyjne na krótkich trasach miejskich i są widoczne na ulicach Warszawy.

– Nasi kurierzy nie stoją w korkach, dzięki czemu szybciej dowożą jedzenie. Spotykają się z bardzo pozytywnymi reakcjami klientów, którzy często pytają również o same pojazdy. – relacjonuje dyrektor zarządzający Pyszne.pl Piotr Czajkowski.

Celem serwisu jest, aby za dwa lata co najmniej połowa posiłków docierających każdego roku w Polsce do klienta była dostarczana na pojazdach ekologicznych. Będzie to miało wpływ również na zamówienia nie złożone w Pyszne.pl, w tym na przykład telefoniczne. Jeżeli chcecie wiedzieć czym są napędzane elektryczne pojazdy, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem – Czym są napędzane elektryczne samochody?

– Dzięki skali i pozycji rynkowej serwisu chcemy sprawić, aby Polska stała się bardziej ekologiczna. Dodatkowym efektem wprowadzanych zmian będą też cichsze i bezpieczniejsze centra miast. – mówi Czajkowski.

Pyszne.pl współpracuje z ponad 5 tysiącami restauracji i od niedawna oferuje możliwość zapłaty bitcoinem. Zgodnie z wewnętrznymi danymi serwisu, restauracje posiadają średnio 2,8 pojazdów dostawczych napędzanych paliwem. Jest to więc około 14.000 pojazdów w całej Polsce, z których bardzo niewielki procent zasilany jest elektrycznie.