Z Kantoru Online Banku Spółdzielczego w Zatorze można skorzystać logując się na stronie rkantor lub klikając w baner na stronie głównej banku. Rejestracja jest darmowa, a z kantoru mogą skorzystać wszyscy klienci banku – zarówno indywidualni, jak i firmowi.

Czytaj także: BLIK już dostępny dla klientów Raiffeisen Polbank

Co zyskuje klient?

Klienci mają dostęp do pełnej oferty, z której korzystają klienci Rkantor, m.in.:

  • 19 darmowych kont walutowych, poza EUR, USD, GBP,CHF dostępne są też konta w walutach egzotycznych, m.in. SEK, NOK, RUB, JPY, CZK.
  • wymiana walut 0% prowizji w kantorze internetowym – dostępna zarówno dla usługi wymiany natychmiastowej, jak i z odroczoną wpłatą.
  • darmowe przelewy walutowe i w PLN księgowane w 15 min. do 15 największych polskich banków
  • przelewy zagraniczne do 245 państw w stałych stawkach od 1 euro do max. 15 zł
  • wypłata waluty w gotówce za 0 zł
  • szereg darmowych usług ułatwiających wymianę walut, m.in. darmowy alert kursowy, zlecenie oczekujące i zabezpieczające.

Czytaj także: Pionierskie banki wprowadzą zielone hipoteki w całej Europie

Dostosowanie do nowoczesnego klienta

– Rkantor szturmem zdobywa rynek. To dopiero początek listy podmiotów, które chcą skorzystać z naszego rozwiązania white label, dostępnego od 2017 roku. Cieszymy się, że jest wśród nich Bank Spółdzielczy w Zatorze. Jako Krajowa Instytucja Płatnicza nadzorowana przez KNF bardzo starannie dobieramy partnerów do współpracy – nasz kantor online to unikatowe rozwiązania z branży fin-tech, dzięki którym możliwa jest błyskawiczna wymiana walut i wysyłka środków do dowolnego miejsca na świecie przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa – mówi Tomasz Mikoda, prezes Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej Rkantor.

– To odpowiedź na potrzeby klienta XXI wieku, który chce zlecać transakcje w czasie rzeczywistym i mieć dostęp do swojego konta w dowolnym miejscu na świecie – z poziomu telefonu komórkowego –dodaje.

Czytaj także: Zamień kartę płatniczą w wizytówkę. Nowa oferta mBanku

W ofercie 19 walut

– Liczba zadowolonych Klientów Banku Spółdzielczego w Zatorze dynamicznie rośnie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była jak najbardziej elastyczna, nowoczesna i dopasowana do potrzeb naszych obecnych i potencjalnych klientów. Kantor online to ciekawe jej uzupełnienie.  To rozwiązanie będzie na pewno dodatkowym atutem przy zakładaniu konta w naszym banku, który jest stabilną polską firmą z tradycjami, wdrażającą wszelkie nowości dostępne na rynku bankowym – mówi Katarzyna Lalik, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zatorze.

– Konto w kantorze online można zasilić błyskawicznym, darmowym przelewem z Banku Spółdzielczego w Zatorze w złotówkach, euro i dolarze. Uruchomienie usługi wymiany aż 19 walut przez internet to kolejny krok w stronę zapewnienia naszym klientom najszybszych i najnowocześniejszych usług finansowych – podsumowuje.

Czytaj także: Oto najważniejsze trendy w projektowaniu portali dla bankowości

Zator panel kursy

Coraz więcej zatrudnionych imigrantów

Coraz większe zapotrzebowanie podmiotów biznesowych na usługę wymiany walut online wiąże się m.in. ze wzrostem zatrudnienia i wynagrodzeń imigrantów w Polsce. Według danych NBP tylko w III kwartale 2017 roku wynagrodzenia zatrudnionych krótkookresowo w Polsce cudzoziemców wyniosły 5,7 mld złotych – to wzrost o prawie 46% w porównaniu do tego samego okresu w 2016 roku.

W III kwartale 2017 imigranci wysłali za granicę 3,5 mld zł – do przewalutowania takiej kwoty potrzebne było narzędzie, a kantor internetowy, do korzystania z którego nie trzeba zakładać konta w banku (Rkantor.com) wydaje się idealnym rozwiązaniem dla tej grupy odbiorców.

Czytaj także: Aplikacja Eurosport Player – oglądaj Igrzyska na żywo!