Gdy Karol Sadaj został country managerem Revoluta w Polsce ten brytyski fintech miał „zaledwie” 1,5 mln klientów globalnie i ok. 50 tys. rejestracji w Polsce. Obecnie Revolut ma ok. 11 mln użytkowników, z tego ponad 1 mln stanowią Polacy.

O rezygnacji Sadaja pierwszy powiadomił serwis Cashless.pl. Odejście Sadaja to duży news w branży fintech, ponieważ to jeden z najbardziej rozpoznawalnych managerów pracujących w sektorze finansowo-technologicznym w naszym kraju. Na razie nie wiadomo jakie są jego dalsze plany, ale jak podkreślał w rozmowie z Fintek.pl – odejście z Revoluta to jego decyzja, bez złych emocji.

– Dołączenie do Revolut było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Obserwowanie jak ten biznes rośnie z poziomu małego fintechu do pozycji lidera branży fintech w Europie było unikalnym doświadczeniem. Zawsze będę czuł się częścią sukcesu tej firmy i będę trzymał kciuki za realizację wizji globalnej super aplikacji finansowej! – powiedział Karol Sadaj.

Wysoko postawiona poprzeczka

Revolut staje zatem przed dużym wyzwaniem rekrutacji nowego Country Managera w Polsce. Nie ma ludzi niezastąpionych, ale powtórzenie sukcesu Karola Sadaja z pewnością nie będzie łatwe, bo poprzeczkę postawił naprawdę bardzo wysoko.

Dla przypomnienia, Czytelnicy Fintek.pl mogą przeczytać pierwszy wywiad z Karolem Sadajem, którego udzielił nam w 2018 roku. Dla osób, które wolą podcasty zapraszamy do odsłuchania naszej rozmowy z szefem Revoluta w ramach ramach cyklu Sfintechowani.

Oficjalny komunikat Revoluta – poszukujemy Growth Managera

– Po ponad 2 latach pracy w firmie, Karol zdecydował, że podąży za kolejnym zawodowym wyzwaniem. Karol zarządzał naszym biznesem w Polsce od chwili gdy mieliśmy 30 tysięcy użytkowników, do momentu gdy Revolut wybrało ponad milion klientów. Dziękujemy za wkład w rozwój polskiego biznesu i życzymy dalszych sukcesów. Poszukujemy aktualnie Country Growth Managera, który z równą ambicją zadba o szybki rozwój biznesu w Polsce – powiedziała Irina Nicoleta Dragomir, global head of growth w Revolut.