Karta Sodexo, wydawana we współpracy z Alior Bankiem oraz organizacją płatniczą Mastercard, jest pierwszą w Polsce przedpłaconą kartą podarunkową, którą można płacić zbliżeniowo telefonem. Gwarantuje ona dostęp do ponad 450 tysięcy punktów akceptujących w Polsce, a także umożliwia płatności w Internecie.

Czytaj także: To już norma – bez przelewów natychmiastowych ani rusz

Pierwsza karta podarunkowa z Android Pay

– Nowa usługa jest odpowiedzią na rosnącą popularność płatności mobilnych. Telefon coraz częściej staje się „portfelem na karty”, których fizycznie nie musimy mieć przy sobie. Dlatego wspólnie z Alior Bankiem zdecydowaliśmy się wprowadzić tę funkcjonalność również dla naszych kart podarunkowych, z których rocznie korzysta kilkaset tysięcy użytkowników  – powiedział Dariusz Deszczka, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Aby samodzielnie uruchomić usługę płatności zbliżeniowych Android Pay dla swojej karty podarunkowej, wystarczy założyć profil w serwisie dlaciebie.sodexo.pl i włączyć opcje Android Pay. Dalej schemat postępowania jest taki sam jak dla każdej innej karty – ze sklepu Google Play należy pobrać na telefon aplikację Android Pay i dodać do niej swoją Kartę Podarunkową. Aplikacja działa na wszystkich modelach telefonów posiadających moduł NFC oraz system operacyjny Android™ 4.4 KitKat lub nowszy.

Zbliżeniowa płatność telefonem odbywa się dokładnie tak samo jak zbliżeniowa transakcja kartą płatniczą. Jeśli jej wartość przekracza 50 złotych, trzeba podać PIN – ten sam, który obowiązuje do karty plastikowej.

Czytaj także: Alior Bank przyspiesza wdrożenie strategii „Cyfrowego Buntownika”. Będzie współpracował z fintechami

– Alior Bank realizuje strategię „Cyfrowego buntownika”, dlatego z dużą satysfakcją przystąpiliśmy do wdrożenia najnowszych technologii dla kart podarunkowych oferowanych przez Sodexo. Płatności mobilne bardzo szybko zyskują popularność w Polsce. Dzięki wprowadzeniu ich dla kart podarunkowych, wspólnie z naszym partnerem, po raz kolejny wyznaczamy nowy standard w branży mówi Maciej Surdyk, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Biznesu w Alior Banku.

Dokonując płatności telefonem przy użyciu aplikacji Android Pay, rzeczywisty numer karty nie jest udostępniany sklepowi, co w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo transakcji. Gdy transakcja zostanie zaakceptowana, na telefonie użytkownika pojawi się komunikat potwierdzający.

Zbliżeniowe płatności telefonem będą sukcesywnie wprowadzane dla wszystkich wydawanych przez Alior Bank kart Sodexo w organizacji Mastercard, takich jak np. karty premiowe, Lunch Pass i inne.