W Polsce czeskie Twisto działa od zeszłego roku i oferuje przede wszystkim odroczone płatności we współpracy z ING Bankiem Śląskim. U naszych południowych sąsiadów oferta fintechu jest jednak znacznie bogatsza. W Czechach Twisto oferuje aplikacje do codziennych płatności połączoną z kartą wielowalutową.

Aplikacja będzie dostępna w Polsce dopiero na jesieni, ale już teraz na stronie twistuj.pl rozpoczęły się zapisy. W ciągu dwóch tygodni w pre-rejestracji zapisało się ponad 1,5 tys. osób. Pierwsze 3 tys. użytkowników, którzy przejdą proces rejestracji otrzyma konto premium w aplikacji Twisto na rok za darmo oraz kartę Twisto z limitowanej, numerowanej edycji.

Karta Twisto i nowa aplikacja już w październiku

Udział w rejestracji, która rozpocznie się w sierpniu, będzie warunkiem startu w rywalizacji o Teslę Model 3 (na kwartał) oraz iPhone’y Xs i AppleWatche. Gra o nagrody rzeczowe potrwa trzy miesiące do czasu debiutu karty i aplikacji Twisto w Polsce. Nagrody otrzymają zarejestrowane osoby, które zbiorą najwięcej punktów, otrzymywanych za każde polecenie Twisto. Dodatkowo każdy użytkownik otrzyma 50 zł doładowania na aplikację Twisto, jeśli zarejestruje się jego znajomy, używając kodu danej osoby – wyjaśnia czeski fintech w komunikacie.

Karta Twisto będzie wyglądała tak, jak widać na zdjęciu powyżej. „Plastikiem” będzie można płacić wszędzie – zarówno w Internecie, jak i w fizycznych sklepach – wszędzie tam gdzie akceptowane są karty Mastercard. Pierwsze 3 tys. użytkowników Twisto otrzyma karty z limitowanej edycji, z indywidualnym numerem. Nacięcie, które widać w karcie jest przeznaczone dla osób niewidomych.

Co poza kartą oferuje aplikacja Twisto? Przede wszystkim daje dostęp do indywidualnej linii z kredytem odnawialnym i realizację płatności zbliżeniowych przy pomocy Apple Pay. Aplikacja Twisto łączy w sobie funkcje karty debetowej i kredytowej. Użytkownik sam decyduje jak zapłaci za zakupy – własnymi pieniędzmi czy z dostępnego limitu kredytowego. Większe wydatki można rozłożyć na raty z poziomu aplikacji.

W aplikacji Twisto użytkownik ma dostęp do dwóch ciekawych usług – Twisto Split i Twisto Snap. Pierwsza funkcja pozwala na rozdzielenie rachunku w restauracji na kilka osób, które potem mogą rozliczyć się wzajemnie jednym kliknięciem. Z kolei dzięki Twisto Snap możemy sfotografować rachunek lub fakturę, a fintech zajmie się rozliczeniami w imieniu klienta. Taką fakturę można także przesłać do Twisto mailem.