Oferta skierowana jest do wszystkich firm. Wydanie pierwszych kart jest darmowe, ale przy kolejnych plastikach pojawia się opłata w wysokości 30 zł. Klienci biznesowi rozliczający się na zasadach uproszczonej księgowości nie płacą za wydanie pierwszej karty, natomiast ci rozliczający się na zasadach pełnej rachunkowości mogą wyrobić za darmo trzy pierwsze karty. Dodatkowo, bank nie pobiera opłat za powiązanie pięciu pierwszych rachunków pomocniczych z kartą wielowalutową.

Poznaj pakiet 4 korzyści konta w Alior Banku

Wielowalutowa Mastercard Debit Comercial od Alior Banku

W informacji prasowej czytamy, że dzięki Mastercard Debit Comercial przedsiębiorcy posiadający rachunek firmowy w Alior Banku poza podstawowymi funkcjami karty, mogą korzystać także z samoobsługowych terminali transakcyjnych, dokonywać transakcji zbliżeniowych oraz na odległość typu „MOTOEC”. Kartą wielowalutową można również realizować płatności telefonem lub smartwatchem w ramach usług Apple Pay i Google Pay.

Obsługiwane przez kartę waluty to: euro, dolar amerykański, funt brytyjski, korona szwedzka, korona norweska, frank szwajcarski, dolar australijski, dolar kanadyjski, korona czeska, rubel, forint, jen, lira turecka, lej rumuński, lew bułgarski, rand południowoafrykański, peso meksykańskie, kuna chorwacka, juan chiński, bat tajlandzki, szekel izraelski, dolar hongkoński i korona duńska.

– Podczas dokonywania transakcji w walucie obcej środki są pobierane z rachunku prowadzonego w danej walucie powiązanego z kartą, jeżeli jest na nim dostępne odpowiednie saldo. W przypadku braku środków niezbędnych do realizacji transakcji lub braku powiązania z kartą rachunku w danej walucie, płatność dokonywana jest z rachunku pomocniczego prowadzonego w euro, będącego rachunkiem podstawowym dla karty wielowalutowej – czytamy w informacji prasowej Alior Banku.

Bez przewalutowania, ale z prowizją…

Alior chwali się, że jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który udostępnił klientom biznesowym aż 23 waluty na jednej karcie wielowalutowej. Przedsiębiorcy nie ponoszą kosztów przewalutowania, ale bank nalicza prowizje w przypadku transakcji mniej popularnymi walutami – prowizja wynosi 1%. Z dodatkowych opłat zwolnione są transakcje rozliczone na podpiętych do karty rachunkach w funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, euro i koronach norweskich i szwedzkich.

Sprawdź konto w Alior Banku – kliknij tu!

W tym miejscu warto przypomnieć, że największy konkurent dla banków, jeżeli chodzi o transakcje w obcych walutach, także posiada ofertę skierowaną do biznesu. Mowa oczywiście o brytyjskim Revolucie, który w standardzie Business udostępnia darmowe transakcje w 25 walutach. W czerwcu Revolut obsługiwał już 1 tys. firm w Polsce, a dziennie miało im przybywać około 120 firmowych klientów dziennie. Dodatkowo fintech uruchomił Open API dla przedsiębiorców – platformę Revolut Connect, która ma pomóc w szybkim zintegrowaniu konta biznesowego z aplikacjami i narzędziami pomocnymi w codziennym prowadzeniu firmy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.