Karta wielowalutowa ING na wakacje

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 8 czerwca 2017, 10:52 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:23

Przed wakacjami ING Bank Śląski wprowadza wielowalutową kartę płatniczą, którą można płacić w euro, funtach brytyjskich dolarach oraz złotych. Dzięki temu klienci mogą uniknąć kosztów przewalutowania płatności za granicą, a także w Internecie.

– Chcemy dostarczać klientom rozwiązania i produkty odpowiadające ich aktualnym potrzebom – wygoda i szybkość działania to jedne z najważniejszych aspektów naszego dzisiejszego trybu życia. Wielowalutowa karta jest takim produktem – w połączeniu z aplikacją Moje ING daje swobodę zarządzania pieniędzmi w sposób elastyczny, z każdego miejsca na świecie, również dzięki urządzeniom mobilnym – powiedziała Barbara Borgieł-CuryDyrektor odpowiedzialna za Bankowość Codzienną w ING Banku Śląskim.

Czytaj także: Na Pyszne.pl można już płacić bitcoinami

Wielowalutowa karta od ING – idealna na wakacje

Karta wielowalutowa pozwala na płacenie w złotych, euro, funtach lub dolarach. Pieniądze zostają automatycznie pobrane w odpowiedniej walucie, w której przeprowadzana jest transakcja. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć opłaty za przewalutowanie płatności kartą za granicą. Aby skorzystać z nowego rozwiązania nie trzeba zamawiać nowej karty.

Funkcja „wielowalutowości” jest dodawana do podstawowej karty płatniczej w ING – wystarczy podłączyć, w systemie bankowości internetowej Moje ING, konto w EUR, USD lub GBP do karty. Klient może je podpiąć lub odłączyć w każdej chwili, nawet za granicą.

Jednocześnie w kantorze wymiany walut uruchomionym w systemie Moje ING można wymienić złote na euro, dolary lub funty, zasilając w ten sposób konto walutowe w ING. Wszystkie operacje, czyli otwarcie konta walutowego, wymianę walut i podłączenie kont walutowych można przeprowadzić na komputerze lub telefonie.

Dodatkowo, bank przygotował ofertę promocyjną trwającą od 5 czerwca do 30 września. Za jednorazową opłatę w wysokości 15 zł klienci mogą przez 30 dni wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów za granicą bez dodatkowych prowizji. To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które płacą za granicą w miejscach, gdzie nie można korzystać z karty lub w których obowiązuje waluta inna niż USD, GBP i EUR.

Wprowadzeniu nowej oferty towarzyszy kampania w mediach. Prosta i przyjazna funkcja – karta wielowalutowa – to kolejna, po Trenerze Finansowym, korzyść podpisana hasłem kampanii „To jest życie. To ułatwiamy”. W nowym spocie produkt ING szybko rozstrzyga dylemat bohatera spotu: płacić na zagranicznych wakacjach tradycyjną kartą i ponosić związane z tym koszty czy raczej borykać się z niedogodnościami gotówki, ale uniknąć prowizji. Bohater historii decyduje się na rozwiązanie „idealne”: jedną kartę dla wielu walut, którą może płacić za granica bez prowizji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

karta-wielowalutowa-ing-wakacje