To pierwszy krok spółki na drodze do rezygnacji z fizycznych kart. Pod koniec lutego pisaliśmy, że Twisto do 2024 roku zamierza wydawać już tylko karty wirtualne. Teraz stało się to możliwe dzięki uzyskaniu certyfikatu Digital First od Mastercard. Uprawnia on Twisto do oferowania klientowi kart wirtualnych, niezależnie od tego, czy wcześniej zamówił kartę plastikową. Czeski fintech jest pierwszą firmą w Europie Środkowej, która otrzymała taki certyfikat.

Twisto stawia na karty wirtualne

Kartę wirtualną od Twisto będzie można podpiąć do Google Pay, a już niedługo także do Apple Pay (którego wdrożenie w Polsce opóźniło się z powodu pandemii). Dzięki temu można rozpocząć korzystanie z karty bez konieczności oczekiwania na jej dostarczenie.

Do tej pory karty wirtualne były wydawane tylko na życzenie użytkownika, po złożeniu odpowiedniego wniosku. Teraz taką kartę otrzymamy automatycznie po rejestracji, a wniosek trzeba będzie złożyć w przypadku chęci otrzymania fizycznego plastiku. Zawnioskować można z poziomu aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego Twisto.

Twisto to czeski fintech, który rozpoczął działalność w Polsce od oferowania odroczonych płatności w sektorze e-commerce. Obecnie spółka udostępnia na naszym rynku takie rozwiązania jak kredyt odnawialny Twisto Free, podział rachunków w ramach Twisto Split, cashback w aplikacji Twisto, czy kartę wielowalutową i apkę do zarządzania codziennymi płatnościami.

W kwietniu w aplikacji Twisto pojawiła się kolejna nowość, czyli kategoryzacja wydatków. Każdy zakup dokonany za pomocą Twisto zostanie automatycznie przypisany do jednej z 20 kategorii.