Karta z nowej edycji jest czarno-biała w trakcie dnia. Z kolei w ciemności zmienia kolor na świecąco zielony. Plastik jest dostępny dla posiadacz planów Metal, także w Polsce. Karta kosztuje 24,99 złotych.

Revolut udostępnia nowe karty świecące w ciemności

Za każdą zamówiona kartę z limitowanej edycji Revolut przeznaczy jednego funta na rzecz ratowania klubów bokserskich w Anglii i Szkocji. Ośrodki takie jak sale, czy centra treningowe nie zostały objęte rządowym programem wsparcia w Wielkiej Brytanii – ogłoszonym pod koniec zeszłego roku.

Szacuje się, że w związku z lockdownem około 400 placówek musiało na stałe zakończyć działalność, a kolejne 2,4 tys. ośrodków jest zagrożone takim samym losem. Pomóc im ma właśnie partnerstwo Revoluta i Anthony’ego Joshua. Poza wspomnianym jednym funtem od każdej zamówionej karty fintech przeznaczy na ratowanie klubów bokserskich dodatkowe 50 tys. GBP.

Revolut wyceniany jest obecnie na ponad 5 mld dolarów i przymierza się do debiutu w Indiach. Na inwestycje w tym regionie fintech zmierza przeznaczyć około 25 mln USD i nie wyklucza akwizycji.

Revolut rozwija także swoją działalność bankową w Polsce. Ostatnio poinformował o rekrutacji na stanowisko regulatory compliance manager – regulatory affairs manager. Kandydaci mają specjalizować się w branży bankowej. Revolut Bank działa w Polsce i na Litwie od końcówki 2020 roku.