Karta wpłatnicza działa jak mini-terminal – wystarczy przyłożyć do niej telefon, aby na jego ekranie pojawił się wybór dogodnej metody płatności (m.in. BLIK). Ważne – telefon musi mieć włączoną funkcję NFC (jeśli ta opcja jest niedostępna, to wystarczy nakierować aparat telefonu na kod QR) z karty – czytamy w komunikacie.

Zrzutka.pl udostępnia karty wpłatnicze

Zrzutka.pl informowała o planowanym udostępnieniu karty wpłatniczej pod koniec 2020 roku. Pozwala ona na dokonanie płatności bezgotówkowej na rachunek posiadacza karty. Rozwiązanie można wykorzystać na przykład przy drobnych rozliczeniach ze znajomymi lub do przyjmowania napiwków. Karta wpłatnicza przyda się także drobnym przedsiębiorcom.

Karta wpłatnicza to alternatywa dla terminala płatniczego w smartfonie (SoftPOS). Nie wymaga zasilania elektrycznego, nie wiąże się z zawieraniem skomplikowanej umowy i dzierżawą sprzętu. Jedyne koszty to koszt zakupu (29,94 zł) oraz opłata abonamentowa, której pobieranie rozpoczyna się dopiero 6 miesięcy po zakupie karty. Kwota tego abonamentu to zaledwie 4,99 zł miesięcznie – czytamy w komunikacie.

Po anulowaniu subskrypcji karta pozostanie aktywna do dnia, do którego była opłacona, a później jej aktywność nie będzie przedłużana (ze zrzutki powiązanej z kartą nie będą już więcej pobierane opłaty abonamentowe za kartę).