19 października 2018, 08:00:AI & NLP Workshop Day - Instytut Podstaw Informatyki PAN, Jana Kazimierza 5, 01-248 Warszawa, Polska

Kasy fiskalne w Uberze. Płatność także gotówką

Kasy fiskalne w Uberze. Płatnośc także gotówką

Kierowcy Ubera zaczną wyposażać swoje pojazdy w kasy fiskalne. Oznacza to, że za przejazd będziemy mogli zapłacić nie tylko kartą podpiętą do aplikacji, ale także gotówką. U warszawskich kierowców Ubera kasy fiskalne mają pojawiać się już od dzisiaj.

O sprawie pisze Rzeczpospolita. Na razie możliwość płatności gotówką będzie dostępna w co dziesiątym aucie firmy z San Francisco. Docelowo Uber chce rozszerzyć tą usługę na pozostałe miasta w Polsce.

Czytaj także: Nowe funkcjonalności w mDokumentach

Gotówką za Ubera? Już od dzisiaj w Warszawie

Warszawa nie będzie poligonem doświadczalnym dla płatności gotówką w Uberze. Firma Dary Khosrowshahiego wprowadziła takie rozwiązania między innymi we Francji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie czy w Czechach.

Czytaj także: Kasy fiskalne online – jest projekt ustawy

Pomimo coraz większej popularności płatności bezgotówkowych, wciąż znaczny odsetek Polaków jest wierny gotówce. Szacuje się, że ponad 60% z nas cały czas płaci za pomocą tradycyjnych środków płatniczych. Wprowadzenie opcji płatności gotówką może dać zatem Uberowi dostęp do zupełnie nowej grupy klientów.

Dodatkowo w stolicy ma się niedługo pojawić także usługa UberVan, która pozwoli na zamówienie większego samochodu. Przyda się przy transporcie większej grupy ludzi, jak i przy niewielkiej przeprowadzce.

/Rafał Tomaszewski