Partner serwisu Visa dla biznesu

Katowice, Sosnowiec, Chorzów i Bytom będą miały mPay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 2 marca 2017, 11:00 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:23

Użytkownicy komunikacji zbiorowej w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym mogą już kupować bilety jednorazowe za pomocą aplikacji mPay. W związku z rozpoczęciem współpracy z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, spółka mPay, najdłużej działający realizator transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych, przygotowała dla podróżujących specjalną promocję.

Mieszkańcy Górnego Śląska znów mają do wyboru 3 aplikacje do kupowania biletów. mPay pojawia się na Śląsku.

Mieszkańcy największych miast na Górnym Śląsku mają zatem do wyboru 3 aplikacje do zakupu biletów. Na początku stycznia informowaliśmy o pojawieniu się SkyCash, a działa tam jeszcze jedna aplikacja – moBiLET.

Na początek promocja od mPay

Zgodnie z warunkami promocji mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej otrzymają zwrot kosztów zakupu pierwszego biletu w ramach KZK GOP za pośrednictwem aplikacji mPay. Środki zostaną zwrócone do wirtualnej portmonetki w aplikacji w ciągu 48 godzin od dokonania transakcji. Maksymalna kwota zwrotu w ramach promocji wynosi 4,80 zł. Promocja będzie trwała do końca marca lub do wyczerpania maksymalnej kwoty nagród.

 – Cieszymy się z nawiązania współpracy z KZK GOP, ponieważ dzięki temu dostęp do wygodnych zakupów biletów przez aplikację mPay zyskają setki tysięcy osób, zamieszkujących aglomerację górnośląską. Od teraz będą one mogły korzystać z dostarczanego przez mPay wygodnego i niezawodnego rozwiązania umożliwiającego zakup biletu na komunikację miejską przez 24 godziny na dobę bez względu na ilość gotówki w portfelu – komentuje Maciej Orzechowski, Prezes Zarządu mPay S.A.

Dodatkowy milion pasażerów w zasięgu mPay

Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego na terenie aglomeracji górnośląskiej. Związek został założony w 1991 r. w celu współpracy gmin w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Każdego dnia z transportu publicznego organizowanego przez Związek korzysta niemal milion pasażerów.

Aktualnie do KZK GOP należą gminy: Bytom, Bobrowniki, Będzin, Bieruń, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Chełm Śląski, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Katowice, Knurów, Lędziny, Mysłowice, Piekary Śląskie, Pilchowice, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Świętochłowice, Wojkowice i Zabrze.

Spółka mPay działa na rynku od 2003 roku, tworząc i rozwijając innowacyjne instrumenty umożliwiające realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych. Jej flagowym produktem jest aplikacja mPay umożliwiająca m.in. kupowanie biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za płatne parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu. Przy pomocy aplikacji mPay można kupić bilety na komunikację miejską w takich miastach jak Łódź, Poznań, czy Kraków – do którego mPay niedawno powróciło.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

katowice-sosnowiec-chorzow-bytom-mialy-mpay