– Polacy coraz częściej podróżują i pracują za granicą.  Potrzebują sposobu na wygodne, bezpieczne i tanie płatności. Zapewnia je karta wielowalutowa PKO Banku Polskiego , dzięki której nie musimy martwić się o odpowiednią ilość posiadanej gotówki i jej wymianę w kantorze. Oferta adresowana jest do osób podróżujących za granicę i dokonujących operacji kartą w walutach obcych lub korzystających z płatności walutowych przez internet. Dzięki nowej funkcji, transakcje mogą być rozliczane bezpośrednio z kont walutowych, a klient nie ponosi kosztów przewalutowania – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

7 milionów kart wielowalutowych w PKO Banku Polskim

Uruchomienie funkcji wielowalutowej nie zmienia zasad działania karty, nie trzeba też wymieniać obecnie posiadanej na nową. Tak samo jak dotąd można nią płacić zbliżeniowo i tradycyjnie w sklepach stacjonarnych, w internecie i wypłacać gotówkę. Może być źródłem pieniądza dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych telefonem, również tych w walutach obcych.

Po podpięciu konta walutowego karta automatycznie będzie rozpoznawać walutę, a bank rozliczy w niej transakcję. W przypadku realizacji operacji w walucie innej niż rachunki podpięte do karty, następuje przewalutowanie i rozliczenie transakcji na dotychczasowych zasadach – w złotych z konta osobistego. Podobnie jest w przypadku, gdy na rachunku walutowym nie ma wystarczających środków do pokrycia całej kwoty transakcji.

Posiadacz karty może samodzielnie ją obsługiwać w serwisie internetowym iPKO oraz w aplikacji IKO np. ustalać limity transakcji czy nadać lub zmienić PIN. Również rachunki walutowe do karty można podpiąć samodzielnie w iPKO. Chcąc zasilić rachunki walutowe można skorzystać z kantoru internetowego PKO. Usługa jest dostępna w iPKO i można z niej korzystać w dni robocze, w godzinach od 7.00 do 23.00. Umożliwia łatwą i szybką wymianę walut po atrakcyjnych kursach, pomiędzy rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na wskazanym rachunku.

PKO Bank Polski/RT